Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boje v akváriu

Ahojky lidičky,mám otázku.... Už delší dobu máme v akváriu Závojnatku, docela velikou a kančíka šestipruheho. Doteď klidné akvárium, ale. Poslední dobou kančík ohryzavaji za živa tu Závojnatku. Prosím o radu děkuji ?.

Dobrý den. Kancika šestipruhého neznám. Nemyslíte spíš kančíka příčnopruhého? Ty ryby se k sobě nehodí. S tím se moc dělat nedá. Vybral bych si co chci chovat.
Zvýšená agresivita může mít několik příčin. Kančík je teritoriální ryba. Když na něj jde tření nebo vodí mladé, tak se agresivita násobí. Taky zhoršená kvalita vody zaviněná tím že zavojnatka je praese, se může projevit větší agresivitou.
Těžko říct takhle bez znalosti konkrétní nádrže.