Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Black Molly

Dobrý den, mám dotaz ohledně Black Molly. Před pár dny nám porodila Black Molly asi dva dny ještě zůstala v porodnicce. Od té doby co jsme ji vypustili ji nahánějí další dvě molly co máme v akváriu. Všimla jsem si, že má už i okousané ploutve. Dokud byla rybička předtím v akváriu, tak se nic takového nedělo. Co s tím dělat prosím? Proč se to děje? Děkuji.

Dobrý den, těžko říct takhle bez znalosti nádrže. Chtělo by to alespoň nějaké info + fotku nádrže a ryby. Problém může být klidně v tom, že jí nahánějí samečci. Umí být dost neodbytní. Nebo to taky může být v kvalitě vody. Ryby jsou pak agresivnější. Nebo to taky nemusí být okus ale rozpadají se jí ploutve z prostředí ve kterém je. Tam těch příčin může být víc (přehnané krmení, špatná údržba, nedostatek rostlin a úkrytů, stres). Každopádně tohle přelovování do porodniček stojí za prd. Nedělá to dobrotu. I v nádrži z toho potěru něco přežije tak proč tu rybu přelovováním stresovat. Takže tězko říct co s tím dělat, když nikdo neví na čem jste :-)