Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Substraty

Dobry den chtěl jsem se zeptat zda neni problem na dno 300l akvaria dat bakterie pak zasobni substrat -nutribasis 10kilo potom volcano red 25 litru a dosypat akvarijnim štěrkem .Otazka zni budou v tom rust nenaročne rostliny. Děkuji všem za odpovědi a vaš čas.Libor
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Dobrý den, nenáročné rostliny vám budou růst i bez toho zásobního substrátu. Zásobní substráty mají své mouchy. Kvůli nenáročným rostlinám mi to přijde zbytečné, komplikovat si s nimi život. Rostliny v tom porostou ale po čase budete chtít něco třeba přesadit a všechno se vám to bude míchat. Jednodušší mi přijde použít jen písek a ke kořenům vybraných rostlin (echinodory, kryptokoryny) dát výživu.
Přidávání bakterií mi taky přijde naprosto zbytečné.