Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pH, KH a GH

Dobrý den, moc prosím o pomoc s vyhodnocením testu Dajana 3v1. Jsem akvaristický začátečník, akvárium mám 9 měsíců, teď se rozmohla hnědá řasa a risltiny začínají umírat ....ryby od začátku celkem dost umírají (cca jedna za 14 dní). Akvárium 80l, malé rybičky (neonky, apod), živé rostliny. Jsou tyto hodnoty optimální? Jak zjistím dusičnany?
Moc a moc děkuji, Zuzka

Dobrý den, v těchto hodnotách bych problém nehledal. Dusičnany to je jiná, ty klidně za úhyny ryb stát mohou. Ale na ty jsou jiné testy. Těžko říct kde je problém. Může to být v nedostačující filtraci, přerybnění, překrmování, v nevhodném dnu, nevhodném hnojení, nevhodné údržbě, nevhodných rostlinách, nevhodném osvětlení atd. atd. atd. Je to prostě naprostá střelba na slepo. Chce to víc informací.