Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neonky

Dobrý den,
chci se zeptat na snášenlivost druhů mezi neonkama.
Chci si pořídit neonky a z odborné literatury jsem se dozvěděla, že neonky by se měli chovat v hejnech o minimálně 10ks.
Do akvária bych si ráda pořídila více druhů neonek. Mohu těch minimálně deset kusů mít složených z více druhů (3x černá, 4x modrá, 3x diamantová, 4x obecná)? Nebo se tím myslí 10ks stejného druhu? Byl by to problém?
Moc děkuji za případnou radu

Dobrý den, myslí se s tím od jednoho druhu. Ne že by mezi těmi druhy byl problém ve snášenlivosti. Ale jsou to prostě jiné ryby a cítí se dobře ve společnosti většího počtu jedinců svého druhu.
A také, neonce modré například prospívají vyšší teploty než neonce obecné. Takže je to taky o skloubení nároků těch ryb.