Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybka k bojovnici

Ahojte. Chcela by som prekvapiť svoju najlepšiu kamarátku a zriadiť jej akvárium, nie veľké, také menšie asi 30x30 cm. Veľmi sa jej páčia bojovnice. Bolo by možné dať k tej bojovnici ešte nejakú rybku? Ak nie, aspoň nejakého väčšieho slimáka?

30x30 cm nie je samo o sebe velke akvarium pre Bettu, nie to este pre dalsiu rybku. To ze Betta vie prezit aj v malom objeme vody si netreba zamienat so zivotom a pohodlym, ak teda nechcete aby ta ryba iba prezivala celi svoj zivot. Do akvaria je vhodna dat aj nejaku tu zivu rastlinku, nejaky ukryt pre rybku, atd. Vytvorit jej jednoducho prijemne prostredie. To samozrejme vyzaduje miesto. Takze vzhladom na velkost akvaria by som moc o dalsich rybkach neuvazoval a skor sa snazil poriadne zariadit samotne akvarium. Je sice niekolko ryb ktore sa dokazu s bojvnicou zniest, ale vzdy je to viac menej metoda pokus omyl a nikto nezaruci ze ich bojovnica nezacne napadat obzvlast na malom priestore. Taktiez sa casto jedna o hufne tipy ryb kde nestaci kupit jednu.