Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dno akvária a rostlinky

Dobrý den, mám nové akvárium, tohle mám jako dno:
[36fe5ab2cb0bf105d5118598611fd868--mmf250x250.jpg]

Bylo mi řečeno, že mi v tom moc neporostou rostlinky (ještě jsem žádné nepořídila). Akvárium už mám napuštěné, bez ryb, pouze ten štěrk a kořeny. Dá se to nějak vyřešit, aniž bych musela celé akva (112L) vypustit a začít znovu? Jsem začátečník a pitomě jsem se do toho vrhla po hlavě, prosím bez komentářů typu že jsem si to měla nejdřív nastudovat, to už vím taky...

Děkuji

Smz. můžete, pod kamínky už substrát nedáte, ale i v kamínkach rostlinky rostou, ve spodní části dna (až u skla) se časem usadí kal. Jakmile sáhnete do dna, rozvíří se drovné usazeniny a voda se znovu zakalí. Vypněte proto při sázení rostlin filtraci, kal nechcte usadit a následně jej odsajte ze dna a doplňte vodu... pak až znovu zapněte filtraci. Tím, že tam zatím nemáte ryby, chvíli vypnutá filtrace nevadí... Pokud necháte filtr zapnutý, zbytečně se zaplácá, pak ho budete muset "proprat" a nejspíš to prodlouží dobu osazení přáteskýma bakteriema (tedy i oddálí pořízení ryb).