Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prachová řasa

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o nějakou radu ohledně prachové řasy v akváriu. Ve zverimexu mi poradili, že bych ji měla nechat cca 4 týdny růst a že sama zemře. Tak jsem to tedy udělala, ale úspěchu jsem se nedočkala. Tak jsem se chtěla zeptat jestli není i nějaké jiné řešení, které by mi pomohlo se z touto řasou nadobro rozloučit.

1. Zkrátit dobu svícení.
2. Úplně pár dní svícení vynechat (pokud nemáte v akváriu živé rostliny).
3. UV lampa. UV záření ničí póry této řasy, které plavou přímo ve vodě. Tudíž stačí nainstalovat UV lampu, vyčistit všechny povrchy zasažené řasou a ta už by se neměla objevit.