Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocné ryby

Prosím o radu. Máme malé akvárium, chováme paví očka. Akvárium prosperuje, ryby se množí, vše funguje. Občas dokoupime ryby ve zverimexu, aby se oživil chov(cca 1x ročně). Už potřetí za pět let se nám stalo, že po nasazení nových ryb do dvou týdnů vymřelo celé akvárium (nejdříve umřou naše původní ryby).Voda je čistá, pouštíme filtr, vzduchovač. Ryba najednou začne plavat svisle a do pár hodin umírá. Děláme něco špatně? Nebo u nás ve zverimexu prodávají nemocné ryby? Děkuji za radu.

Zdravím, nepíšete, jak malé akva máte, kolik těch pavích ok v něm je. Jak často odkalujete a měníte 1/3 vody. Je celkem běžné si ze zverimexu donést nakaženou rybu. U nových kusů je to vždycky sázka do loterie. Správně by se měly dávat do karantény, ale kolik chovatelů má doma druhé malé akva pro případ karantény? Také chovám paví oka a tohle se mi už také několikrát stalo. Většinou, když doplňuji chov, první den po přidání nových ryb nekrmím, dalších 14 dní měním 2x v týdnu 1/3 vody (tedy 2x více než obvykle).