Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ODCHOV živorodky duhové

Dobrý den, mám akvárium 45 l a nedávno jsem si všiml jistých znaků na jedné gupce. Má černé bříško viz. foto, myslím si že už brzy porodí, a tak jsem ji umístil do upravené petky viz foto, aby nedošlo k velkým strátám na potomstvu (porodničku nemám) Rád bych věděl jestli tuto živorodku viz. foto skutečně čeká v blízké době porod, nebo ne. (akvárium mám čerstvě založené, proto bych opravdu nerad o potomstvo přišel navíc v něm není moc úkrytů) Děkuji.

Předmět Autor Datum
Dobrý den, tato gupka nevypadá, že by byla před prodem, ale třeba se pletu. Gupky prdí mladé co 3-4… poslední
Minea 20.01.2021 18:37
Minea

Dobrý den,

tato gupka nevypadá, že by byla před prodem, ale třeba se pletu. Gupky prdí mladé co 3-4 týdny, než se nadějete budete mít z akva rybí polívku. Také chovám gupky, žádnou porodničku nemám a akvárko se hemží drobotinou. Oni se přimáčknou mezi kamínky, schovají za list rostlinky, nějaké přežijí. Pokud jedna samička vrhne v průměru 30-50 mladých a všichni by přežili, tak se Vám prostě do akvárka nevejdou. Za sebe si říkám, že když přežije (dospěje) 1-2 ryby z vrhu, tak je to až až. Pokud jste začátečník, místo o potěr se bojte různých nákaz (např. krupice), které jsou obvykle důsledkem začátečnických chyb. Pokud k takové infekci dojde, padne obvykle vymře celé akvárium. Když jsem začínala, stávalo se mi to celkem často a je to velice smutné. Také se mi velice často stávalo, že kupované samičky mi po prvním porodu uhynuly.

Jestli i tak chcete zvýšit šanci na přežití novorozenců, doporučuji udělat ze stavební perlinky (taková plastová pevná síťka) kostičku cca 4x4x4 cm a přichytiti někam do akvárka. Malé ryby proplavou dovnitř, velké se za nimi nedostanou.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru