Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tajuplné záhady akvarijních filtrů Fluval – pro odborníky

Dobrý den. Dobří lidé, TOLIK VÁS prosím: Poraďte, jestli tyhle záhady vůbec někdo svede objasnit a poradit.
Přesně na Nový rok mi začalo téci (na míru objednané, lepené šedým tmelem u odborníků) akvárium 360l s diskusy. Po kotníky ve vodě jsem do jediné ryby z posledních sil zachránil (jsem invalidní důchodce). Ale s tím vyvstaly problémy v mnohem menším akváriu s vnitřními filtry Fluval 3+ a Fluval U4
1. Mám do nich spousty nových vrtulek, ale po důkladném jejich vyčištění a vyprání i motorků se rozeběhnou jen 2x až 3x (to platí hlavně pro filtr Filtr Fluval U4, který má motorek dole pod filtre) A DÁL HO MUSÍM ROZEBÍHAT NĚKOLIKRÁT DENNĚ RUČNĚ – podle spínacích hodin – když už běží, tak už se nezastaví. Proč??? Když je to všude zbavené nečistot? Že by mezizávitový skrat v cívce????
2. Proč mají tyto filtry po vyjmutí vrtulky kruhový otvor přerušený a je do kruhu vsazená žlutá umělá hmota???? To tam určitě není pro srandu. Fluval 2+ a 3+ to mají ještě propojené s čudlíkem na vrchu motorku. Proč to tam je?Venkovní filtr Eihem, co jsem používal k akváriu 360 litrů to NEMÁ.
3. Proč se vrtulky na kulatém magnetu musí pootáčet??? (to platí u všech menších filtříků s příkonem cca W) Pouze venkovní Eihem, co jsem používal k akváriu 360 litrů to NEMÁ. Ten ale má příkon (na rozdíl od menších 25W), tan má vrtulku na pevno ke kulatému magnetu.
Poradil by hodný člověk nešťastníkovi???? Odborníci v akvaristikách o tom nic nevědí.
Moc a moc předem děkuji za jakou koli zprávu
Michal, Praha 10

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny