Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta splenders

Dobrý den, naší Bette se něco děje s ploutvemi, konce ploutví černají a bílé paprsky se rozrůstají. Nic z toho ještě nedávno neměla. akvárium je zaběhnuté 4 měsíce, vodu měním obden 1/3 filtr občas proplachuje čisto vodou, teplota vody 27-28°, co je to za nemoc a jak ji léčit? Děkuji

Dobrý den,to vyzerá na chorobu hniloba plutiev. A ake velke mate akvárium? Liecba spociva v tom, ze urobite test na dusitany. Ak je ich hladina zvysena,urobte ciastocnu vymenu vody. Pokial nedojde k zlepseniu, pouzite lieky zo specialneho obchodu. Mimochodom,pre ryby moze byt smrtelne. Filtrovi treba cistit aj spongiu a zahyby, aby spravne fungoval.

Děkuji za odpověď, provedl jsem test a výsledek vyšel jako ideální stav vody, můžete mi prosím doporučit nějaký lék a případně kde se dá sehnat jestli u veterináře nebo je to volně prodejné i ve zverimexu? Zda se mi že se to stále zhoršuje a rozšiřuje do horní ploutve. Moc děkuji

Dobrý deň pardon za moju oneskorenu odpoved myslim ze v zverimexu by mal byt liek. Ja som tiez mala bojovnicu a ked mi ochorela na krupicku tak sa na nu nasiel liek v predajni. Drzim palce:-)A to vyzera s nou zle ked sa jej to rozsirilo lebo tato choroba moze byt pre ryby smrtelna ak sa nelieci vcas:-(

A este jedna otazka:Ake velke mate akvarium? A mate v nom zive rastlinky a svetlo? To su doplnky ktore Vasa betta este potrebuje ak ich nemate. A teplota nad 27 celsia sposobuje rychlejsie starnutie ale inac by nemala byt zla ale znizila by som ju na 25 az 26 celsia.