Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Beta Bojovnice divne chovani

Dobrý den, prosím o radu, máme Betu bojovnici, kupovali jsme ji před rokem a 3 mesici, je to sameček, máme ho v akvariu ještě s neonkama4, pancernicky a tetrami, posledních cca 14 dnů jsme si vsimli že má Beta na jedne bocni ploutvy něco jako kousanec, ploutev vypadá poskozena, Beta byla teď asi 14 dnů schovaná v akvarku v rohu, pořád na jednom miste, teď asi 3 dny zpět vyplula, ale drzi se u hladiny, vetsinou na jednom miste, a leha si pořád jakoby na bok, když se k ní priblizi jiná ryby, tak plave pryč, ale za chvíli už je zase u hladiny a nehybe se. Dřív hodně plavala po celém akvariu. Dcerka je z toho smutna, můžeme Bete nějak pomoci, nebo máme dceru připravit na to, že Beta umre?

Dobrý den, bohužial treba počítat ze Betta umre. Vyzerá to podľa opisu na chorobu bakterialný rozpad plutiev. Lieči sa špecialnymi liekmi proti baktériam ktoré kúpite v obchode a tiež treba zvýšit čistotu a okysličenie vody. A koľko litrov ma Vaše akvarium?