Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzduchování přes noc

Dobrý den prosím o radu, máme 125 l akvárium a vzduchovač CT 202 2x1,5l se dvěma kameny uprostřed a filtr JBL e702 greenline. Chtěl bych poradit jak se vzduchováním akvária. Filtr jede 24h denně ale vzduchování vypínám pres noc kvuli zvuku od 9h večer do 6h ráno. Jelikož jsem adoptoval před pár dny ze zrušeného akvária hejno rybek máme tam teď poněkud přerybněno - 3x závojnatka středního vzrustu, 2x black molly (větší), 4x živorodka ostrotlamá, 7x neonka červená, 3x parmička zelená, 3x krunýřovec, 8x parmička, 3x mečovky (větší). Zajímalo by mě jestli ted mohu vypnout vzduchování přez noc jestli bude rybkám stačit kyslík. v akváriu jsou ještě 3 rostlinky výšky asi 20cm (Alternanthera a Anubias minima). Asi ve 3 ráno se některé rybky asi 6-9 nevím přesně zdržovalo u hladiny ostatní se drželi v klidu při dně. Děkuji mnohokrát za rady

Dobrý den, filter musí okrem doby čistenia bežať stále, a ked už máte aj kompresor, tak pri takom množstve rýb aj ten. Závojnatky nie sú vhodné k dalším rybám, lebo sú k nim väčšinou agresívne a vylučují hodne odpadových látek. Pridejta tak také víc rostlin, treba egeria densa a také plouvací. Jako doplnek se hodí i koreny. Také pokud nemáte potrebují svetlo, topítko a teplomer. Takže buť väčšie akvarium, alebo zopár rybyčiek preč. Závojnatky musia ísť tak či tak preč. A odporúčam, dúfam že nebude vadiť ak tady dám reklamu, pozriet sa na rybicky.net. Hodne štestí:-)