Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umirajici prisavnici

Dobrý den,
Nedávno jsme si na výstavě koupili nový koren,rostliny a kaminky do akvária. Dneska nám začali masivně umírat prisavnici. Ještě včera okusovali spokojeně koren, dneska se všichni naplacali na boční skla akvária a jeden za druhým umírají. Mají nafouknute břicho a pak ním vzhůru zůstávají ležet na dně. Taky jsme si pravděpodobně s rostlinami asi přinesli nějakou hlistici. Ve štěrku jsem dnes objevila růžového hadika. Je možné že smrt nastává díky tomuto parazitovi nebo cim? A jake je možné opatření popripade pripravek na vyhubeni? Da se ryby zachranit? Prosím pomoc, nerada bych přišla o všechny.

Zásadní chyba byla, že jsi ten písek a kořen nevyvařila. Přendej zdravé ryby do nějaké sterilní nádoby s odstátou vodou a původní vodu v akváriu vylej a veškeré dekorace vyvař. Napusť znovu akvárium čerstvou vodou, zapni filtraci nonstop, uprav PH a teplotu a za dva dny dej ryby zpět do akvária.