Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s rybickami

Dobrý deň, s manželom sme si kúpili akvárium 20L (áno málo), všetko vyzeralo v pohode, rybky a krevetky sme si kúpili po troch týždňoch, mali sme 4 neonky a 3 mrenky,5 dní bolo všetko v poriadku, rybky si plávali po celom akváriu a papali ale teraz nám zomreli dve neonky s tým, že tomu predchádzalo dusenie, plávali asi v 45 stupňoch do vrchu ako keby sa chodili nadýchnuť na hladinu trhaným pohybom a ostatné rybičky sa držia pri dne, ani nechodia papať na hladinu.

Zadavateľka, nechcem sa Vás dotknúť ale zle ste spravili aj tak veľa vecí. Tri týždne ste ho zabehli (alespoň som to tak pochopila) - za to Vás chválim. Neonky sú však do takéhoto malého akvária úplne nevhodné - čím dlhšie je, tým lepšie. Min. 120 cm na dlžku - áno viem akvaristika bola aj v dobách kedy takto veľké akvária neboli ale to neznamená že ich trepali do 20l akvária - a ešte aj s dalšími rybami! V dávnich dobách boli ( bez dalších rýb)tak v 70l akváriu, kde síce prežili, ale nevynikli a neboli také živé ako neskôr v 300l. Nečudo, že zomierajú. A máte tam rastliny, úkryty, filter, teplomer? Odporúčam navštíviť web rybicky.net . A aj pre mrenky je to málo, hoci to závisí aj od druhu.