Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lobelie cardinalis - pestovanie emerzne

Dobrý deň,
má nieto skúsenosti s pestovaním Lobelie emerzne? Substrát ako v akváriu alebo nejaká hlina? A má mať substrát čo najviac vo vode (príp. zčasti ponorená vo vode) alebo stačí ked je stále mokrý a ju stačí pravidelne striekať vodou? Na rybicky.net je iba návod pre pestovanie v akváriu, nie emerzne.
Ďakujem za odpovede.

priepustná zemina,ktorá nehnije pri premokrení,dostatočná zálievka,substrát nesmie dlhodobo vyschnúť,môže to stáť vo vode,ideálne plné slnko,zatienené nebudú kvitnúť....
najideálnejšie je zasadiť odrezky alebo mladé rastlinky do akvarijného substrátu,znížiť hladinu vody na cca 15 cm,dať im velmi silné osvetlenie,alebo ich premiestniť tak,aby na ne svietilo slnko a nechať ich rásť z vody von,potom postupne ako už budú rásť vo vzduchu znižovať hladinu vody na minimum,len poriadne zalievať,na zeminu nemajú žiadne velké nároky,skôr na dostatočnú zálievku,v prírode sú to močiarne rastliny a časť roku prežívajú kompletne pod vodou,takže zalievanie akon ostatné izbové kvetiny je nedostatočné....ako zemina je vhodná nejaká rašelinová zmes,lignocel,tie sú relatívne stále a nehnijú ani pri trvalom zamokrení,ale môže to byť aj akvarijný substrát.....nejaké postrekovanie vodou je zbytočné,rastú dobre aj v suchom prostredí panelákového bytu,dôležitá je len zálievka a slnečné umiestnenie....nedaj sa ovšem pomýliť udávanými rozmermi v niektorej literatúre,v dobrých podmienkach v emersnej forme velmi rýchlo presiahne udávanú výšku 20-25cm.....