Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň a řasy v akváriu

Dobrý den,

Ráda bych poprosila o pomoc. Máme akvárium s víkem. Jakmile akvárium uzavřu. Během pár dní se na spodu víka uvnitrakvatia vytvoří bílá plíseň. Dále se nám hodně rozmnožila černá stetickovita řasa v akváriu, je hlavně na živých rostlinách. Prosím poradíte, jak se toho zbavit? Předem děkuji

Víko občas utřete houbičkou, nebo hadříkem, nebo papírovou kuchynskou utěrkou namočenou v octu. Co se týče té štětičkové řasy té se těžko zbavuje můj názor je že se jedná o příliš UV záření, ne každý se mnou bude souhlasit.