Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Živorodky "ležia" na hladine

Dobrý deň, prosím Vás viete mi poradiť,čo sa deje.. máme 2 rybky živorodky v novom akváriu. Trochu si poplavu potom si idú k dnu a tam akoby oddychovali..spomalí sa im dýchanie,nehýbu s plutvami ale keď zabucham na akvárium tak sa preberú..
Máme filter aj s okyslicovanim a ohrev vody na 27-28 stupňov. Ďakujem pekne

Ďakujem za odpoveď. Tak prvý deň keď sme ich priniesli plávali pekne, boli čulé. Teraz sú viac pri hladine až by som povedala že ležia ,😞 pH bolo včera ok, aj NO2 aj NO3. Všetky výsledky z vody na testovacích prúžkoch boli okej.

Zřejmě se opravdu jednalo o kyslíkový deficit, v druhém případě se mohlo jednat o nějakou nemoc, ale to bych téměř vyloučil. teplotu držte u živorodek na max. 24,5°C stačí pokojová teplota, nepotřebujete topné tělísko. Ještě žijí? O jaké živorodky se jedná?

Ovzdušňovač im beži nonstop. Na začiatku sme ohrievač vody s termostatom nemali, zomreli nám prvé živorodky a v predajni nám povedali, že pravdepodobne sa podchladili, že si musíme ustrážiť teplotu tých 26 stupňov 🤷 pomaly im znižujeme aby to nebol pre nich odrazu šok. Teraz sme na 25 stupňoch. 2 žijú ale ta čo bola na hladine to vzdala 😞 znova sme testovali vodu, všetky výsledky boli v norme. Živorodky máme Black gold Molly a s nimi máme ešte 3 samcov gupky. A dneska ráno už aj jedna gupka bola len na dne 😞 neviem čo sa deje, kŕmime len v malých dávkach, žiadne riasy niesu, máme aj umelé aj živý kvet.
Po vytiahnutí rybky z akvária na nej nevidno žiadne fľaky ani nič..takže som z toho zúfalá, že nám takto postupne odchádzajú..

Ďakujem za radu 🙂 zajtra pôjdem pozhanat. Ešte prosím Vás neviete mi poradiť čo sa deje, že 2 samci gupky mi útočia na jednu živorodku? Doteraz to nerobili až teraz večer začali. Škubú ju do chvosta a prenasledujú ju. 🤦