Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hnedá riasa na rastlinách a vlásočnitá riasa

Dobrý deň,
vedel by mi prosím niekto poradiť, ohľadne riasy ktorá sa mi vyskytla v akváriu? Čo na ňu použiť?

Jedná sa o hnedé až žlté zafarbenie rastlín, hnedá prachovitá riasa na sklách, dnes som si všimla i riasu na koreni, ktorá je vlásočnitá.

Prosím, som len začiatočník, ktorý sa učí z dostupných zdrojov, aktuálne som však bezradná.
Budem rada za každú pomoc.
Ďakujem.

O rastlinách a akváriách neviem síce toho veľa (aj keď som choval prísavníky / Lorikáriovité), ale máte tam nejaký akváriový filter? Inak práve aj prísavníky by taktiež mohli pomôcť "čistiť" sklo (tie doslova oškrabávajú a konzumujú riasy). https://sk.wikipedia.org/wiki/Lorik%C3%A1riovit%C3%A9 Stačí jeden na cca 60-80 litrov (záleží aj od množstva rastlín a povrchu v akváriu).