Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Listonoh americký - Triops longicaudatus

Ahoj lidi, rád bych se zeptal jaké je chovat tohoto impozantního tvorečka a jestli ho z vás vůbec někdo chová ?
Díval jsem se na internetu a tam prodávají třeba 50 - 90 vajíček v pytlíku je to vůbec možné aby se vylíhly ?
Chtěl bych se zeptat taky na věci co týkají i chovu díval jsem se na tvrdost vody ne ph ( nevím jestli je to to samé jsem z spíš přes teraistiku ) stačila by jim třeba obyčejná voda z kouhoutku ? nebo musí bát nějaká special ?
Díky a pište pište..
:-)

loading...

Jsou to naopak teplomilé potvůrky, potřebují vodu o teplotě 25-28°C, 20°C je životní minimum. Chtějí čistou vodu, ale obyčejná odstátá z kohoutku by jim měla stačit. Jejich nevýhodou ale je jejich krátký život, který trvá průměrně tak měsíc, něbo měsíc a půl...jsou to ale nesmírně zajímaví tvorové;-)

No schopní rozmnožování bývají do deseti dnů po vylíhnutí, což je docela fofr:-D Nemám ale zkušenosti s jejich odchovem, nejsem si jistá co pak udělat s vajíčky, možná je odlovit do nějaký flašky, aby je ty starý nesežrali, přecejen jsou to všežravci.

měsíc? já už je mam asi půl roku (nevim jak dlouho přesně, ale mam je nějak od konce jara) a pořád žijou ::), v 10 dnech po vylíhnutí to byli takoví prcci. Mam je v nevytápěném boxe, teplotu maj 23-24°C. Co se týče péče, tak v podstatě se o ně nějak zvlášť moc nestarám, akorát jim měnim vodu a sypu krmení.

to se mi teda nevyměnila, exli až někdy v lednu tohoto roku a byly to pořád tytéž rodičovské kusy. Ty generace po nich, co jsem ještě nezkrmila ještě mám. S tím maximálním dožitím to bude asi hodně o konkrétních podmínkách, jako se vším. Někomu se chamík nedožije 2 let, jinému se dožije 7.

Já je prsknul do studniční vody, po 20hodinách bylo přes 40% vylíhnuto, teď jsou skoro dvoudenní a rostou jak blázni :)
Problém vidím v tom, že když je někdo vylíhne v kojenecký vodě a pak jim tam přileje nějakou jinou, jdou často do háje, podle mě je lepší od začátku používat to samé.
V destilce se samozřejmě mohou vylíhnout, ale nemohou v ní zdravě růst, neměli by z čeho a každé krmení by vždy znatelně změnilo chemizmus v nádrži, tedy šok za šokem.
Nevím, až poporostou tak to zkusím, ale pochybuju, připadají mi hodně aktivní, budou krevety rušit a menší asi i lovit.
Jako většina korýšů jsou i triopsové poživatelní, někdo povídal že ani nejsou chuťově špatní...

Můžu vzít nějaké násady na burzu, sehnal jsem si o pár tisíc vajíček víc, než kdy budu potřebovat :)

Jasná věc, doufám že je ssebou nezapomenu vzít :D
Prcky určitě, ale to je škoda, pak je to docela velký zvíře, takže leda drcený asi...kamarád měl 7dnů staré prcky přes 2cm dlouhé a já tomu věřim, za 35hodin od vylíhnutí ztrojnásobili svou velikost.

Nu tak jak pokračujeme...
po 10 dnech od vhození vajec do vody mají triopsové kolem 25mm a na bocích pod krunýřem jsou vidět dozrávající vajíčka, mám dojem, že jeden je samec. Zatím jsou dosti mladí a prckové, tak doufám, že budou alespoň dvakrát takoví, už zdaleka nerostou tak rychle jako první týden, včera jsem je přehodil do velké nádrže a krmím a krmím :)

ťeď je to 15dnů a 10hodin od vhození vajíček do vody, listonozi mají 45-50mm(včetně těch dlouhejch ocasních přívěsků), stále rostou, furt žerou a odkládají množství oranžových vajíček, ne jen volně do prostoru, ale dokonce je záměrně lepí ve shlucích na rostliny, vždy před svlékáním se "zbaví" vajíček, váčky se jim doplní a jejich obsah zase zraje.

:D protože Nery vydělá na všem :)

musíš ty filcky řádně krmiti - takhle vypadají 15ctý den po vylíhnutí :
[http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/6049   0_4607856048869_277993177_n.jpg]
vím že jsem trapič zvěře, ale nikde sem nenašel skutečně ilustrativní fotos ...
[http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/6380   5_4607856408878_1119056668_n.jpg]
[http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/4848   99_4607856808888_1859018781_n.jpg]
[http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/4862   65_4607857048894_445659192_n.jpg]

Auri, pověz, ještě poporostou???Pověz že ano a to o hodně, plosímplosím :)

:-)Ahoj,nevím jestli už ty informace máš,ale radši ti napíšu :).No co se týká vody já používám destilovanou a ty vajíčka nejsem si jistá,ale měli by se vylíhnout a ta tvrdost vody nebo cože co :) já to vůbec takhle neřešim :)

Potřeboval bych poradit. Už jsem je zkoušel dvakrát odchovat. Vždy se mi vylíhli, ale během cca 3 dnů mi umřeli, kde dělám chybu, nemůže mi někdo poradit? Zkoušel sem vodu z akvarka, z kohoutku, odstátnou ze zahradního jezírka a i kojeneckou a nic... kdybych je chtěl nejdřív nechat vylýhnout v malém akvárku a potom je dal k rabám do většího, je potřeba v malém akvarku filtrace? Po jakém dni je krmíte a čím?

Mam je tyden v kojenecke vode, kazdej den vymenim aspon kousek vody a vypada to nejnadejneji :) A chtel jsem se zeptat, pokud jsou uz dospeli, tak jsou stale haklivy na tvrdost vody?ptam se proto, protoze bych si je chte dat do 60l akvaria kd emam mensi rybky, tam mam samozrejme normalni vodu z kohotku. Mam tam kvalitni vnejsi filtrai, takze cistota vody je zarucena. Ale nevim, jestli mam treba vodu vymenit a nechat si dovezt od bratra mekou vodu, nebo je muzu dat rovnou?

Bohužel platí stále stejné pravidlo... voda a teplota jsou rozhodující. Pokud vezmete dospělého listonoha (ideálně tak 3-5 týdnů starého) a šoupnete ho z jednoho prostředí do jiného, tak je to šok. Částečně teplotní, což se dá samozřejmě řešit postupným srovnáním teploty, ale hlavně složením vody. Rozhodně tím přesunem listonoha nepotěšíte a bude záležet na jeho kondici jak se s tím srovná. Navíc listonohy není vhodné chovat ve větším akváriu, sloupec vody v akváriu do 10cm je ideální. Úspěšnost takových pokusů je vždycky 50 na 50 ;-) takže držím palce.

Dobrý den, narazila jsem na vaše komentáře, máme doma už druhousadu listonohů, první nám umřeli do 4 dnů, teď se nám drží 6 den, ale stále se drží u hladiny s nožičkama nahoru. Nevíte co by mohla být příčina? Z celé druhé sady nám vyšli jen 4 listonozy a dnes jeden umřel. Děkuji za radu Věrka

...destilovanou vodu bych rozhodně nedoporučil. Destilovaná voda nemůže nabídnout listonohům ideální prostředí pro líhnutí a znám desítky případů klientů, kteří nám volali s tím, že použili destilovanou vodu (jak jim diktoval návod v sadě Pravěké akvárium od Albi) a nic se jim nevylíhlo. Navíc to nedoporučuje ani největší legální producent/distributor vajíček listonohů v USA, se kterým jsem v kontaktu. V našich podmínkách je nejrozumnější použít balenou pramenitou vodu a samozřejmě dodržet ostatní požadavky... teplota, světlo atd. viz můj článek, odkaz výše.

Marek

Dobrý den, ten web provozuju já a objednání je tedy možné pouze přes uvedený eshop. Nerad bych ale, aby z toho vyznělo, že si tady dělám reklamu. Spíš chci radit a vysvětlovat, protože se velmi často potýkám s neúspěchy lidí s chovem listonohů a ti jsou pak zklamaní, zoufalí a považují to za podvod a vyhozené peníze...

Marek

......to jsem tak ani nebrala. Už jsem na Váš komentář narazila i jinde a zaujal mě tím, že je vidět, že tomu asi rozumíte. Listohozi zaujali mého muže, bude mít narozeniny, tak mi to přišlo, jako vcelku vtipný dárek a bude z toho mít radost jistě i naše 5tiletá dcera. Teda, pokud se nám je podaří vylíhnout....

Takže Vám děkuji :o)
Petra

k rybičkám ne, oni se navzájem požerou (je jedno, kdo koho), a tvrdost vody řešit nemusíš, oni žili v druhohorách tak je jim to fakt šumák, věř mi :-). možná skus destilku, u mně to funguje. filtrace ušetří práci, bez ní musíš akvárium častěji čistit a okysličovat pipetou nebo mícháním. hodně zdaru do chovu :-)

v destilce nic žít nemůže

á tak striktně bych to neviděla- někteří bezobratlí v ní žít mohou taky, ale to už asi budou dost specializované formy života. třeba v ledovcových jezírkách život je a to je voda blížící se obsahem minerálů té destilované. Ovšem snažit se tak chovat původně pouštní živočichy je samozřejmě na hlavu. Je fakt, že tyhle druhy živočichů špatně snášejí tvrdší vodu (žijí v povrchové dešťové, ta je měkká), ale to není důvod je chovat v destilce.

...jak se říká 100 lidí, 100 různých zkušeností, ale co se týká vody, tak je to potřeba brát z pohledu, že většina uživatelů nejsou akvaristi ani nadšení biologové a kupují to pro své děti/manžele/manželky :-D jako zajímavý experiment a ti potřebují pokud možno "zaručený" návod jak být s chovem úspěšní :-) Proto bych se držel toho co je v našich lokálních podmínkách pro listonohy nejrozumnější a to je ta balená voda. Stojí to pár kaček a pro jeden odchov vám stačí pár lahví.
:i: Z amerických laboratoří, kde vajíčka produkují jsme ještě nedávno dostali doporučení, že když se do vody k líhnoucím se listonohům přidá tenký plátek mrkve (do 1mm) a nechá se tam celou dobu růstu, tak listonozi budou odolnější a porostou rychleji. Měly by tomu přispět látky, které se z mrkve do vody uvolňují a zároveň je to přírodní potrava, kterou listonozi preferují. Už jsem to také zkoušel, ale nemohu z jednoho takového pokusu odvodit konkrétní výsledky :-) Rozhodně to ale není na škodu a každý akvarista vám potvrdí, že zelenina je normální součást krmiva pro sladkovodní ryby a korýše.

Abych řekla pravdu, svého prvního jsem svědomitě odchovala v destilce a měl i rostlinku (živou a rostla), takže počítám, že postupně se i v té destilované vodě utváří nějaké mikro. Nyní používám vodu ze zaběhlého akva a úplně bezproblémový odchov asi 90% vajíček.

Mohu se zeptat ? :) Mám listonohy od soboty a hnedka jsem je dala (vajíčka) do vody je to už skoro 4. den a není po nich ani náznak ? Je možné že je něco špatně , ale voda má 28oC a světla mají 14 hodin denně . Má někdo podobnou zkušenost ? Díky :))

No tak jsem si to přečetla : 1. Mám to od albi :P
2. je to 4. den a mám destilovanou vodu :PPP
Takže mám je vylít do záchoda ? nebo já už nevím co s tím akorát , když vidím že ty vajíčka stojí docela slušnou cenu tak nevím proč jsem vyhodila 700 kč za takovou kravinu :'(

Dobrý den Karólko,
k destilované vodě a potažmo k sadám od Albi tady už bylo řečeno dost, viz předchozí příspěvky. Pokud jste chytla kvalitnější násadu, tak by se ujmout mohli. Vydržte ještě několik dnů. Teplotu nemusíte držet tak vysoko, stačí aby to nekleslo pod 22°C. Já mám s klukem teď čerstvě nasazené listonohy a i když mi vajíčka před nasazením omylem rozsypal na stůl, tak i po tomto šoku se listonozi chytli a po dvou dnech se vylíhli 4 kousky.
Doporučuju, abyste si dala pod tu vaničkou černý papír nebo látku, protože po vylíhnutí jsou tak titěrní a průhlední, že je snadno přehlédnete. S tím černým podkladem je uvidíte hned, pořád se mrskají. Po dalších dvou dnech jsou už asi 1-2mm velcí a začíná se přikrmovat. Povedlo se mi udělat fotku digitálním mikroskopem, tak se můžete podívat, co máte hledat :-)

ahojda
ja sem koupil sadu v tescu a v navodu je psaná destilovana voda a v té se nám nic nelihlo:-( potom jsem na netu našel že voda z kohoutku taky není dobrá ,,ale byla tam rada ať se koupí jaka koli pramenitá voda třeba ze supermarketu .tak jsem koupil v lidlu vodu saguaro NEPERLIVOU! a už se mi vylihli. musí byt take pernamentní teplota vody té sem dosáhl tak ,že do menšího akvaria jsem dal aqvaristické topítko a do vody jsem vložil pruhlednou plastovou ,misku abych do ní viděl .a ohřívaná voda topením přenáší teplotu i na misku tak je zaručená stála teplota přeji hodně zažitků a úspěchů s chovem

Ahoj, před pár dny nám po třech měsících zdechnul náš "kousek" - proti všem pravidlům vyrůstal v běžné kohoutkové vodě, v asi pětilitrovém akváriu (vylíhnul se v misce) s přitápěním a svícením, jednou za tři čtyři dny se mu měnila komplet voda a rozdíl teplot se neřešil. Ve finále měl přes pět centimetrů a naposledy se svléknul asi 2 týdny před smrtí. Teď jsme na http://www.mk-zoo.cz/mk-zoo-cz/eshop/8-1-ZIVA-ZVIR ATA/47-2-TRIOPS-LISTONOH/5/127-Triops-longicaudatu s-Listonoh-americky koupili 50 vajíček za 120,- Kč, tak uvidíme, jaká bude úspěšnost. Věřím, že se vylíhne aspoň půlka, a proti sadám za čtyři pět stovek, je to trochu cenový rozdíl... Chovu zdar!

Zdravím, blahopřeju k úspěšnému chovu, ale jen pro vysvětlení, ten rozdíl mezi vajíčky za 120,- kč a vajíčky za 300,- a víc není jen v penězích. Bylo by totiž zajímavé vědět odkud ta vajíčka za 120,- pochází...? Zda z volné přírody (což jsou obvykle vajíčka dovážená z asie a jedná se většinou o nelegální sběr vajíček z přírody, kdy se ničí přirozené lokality, kde listonozi žijí a navíc dovážený biologický materiál nesplňuje evropské hygienické normy, tedy se jedná o nelegální dovoz) nebo to je z nějakého domácího chovu, na což by chovatel měl mít k dispozici příslušné povolení a certifikace o splnění přísných hygienických norem.

Ta dražší vajíčka jsou sice dražší, ale splňují výše zmíněné hygienické normy a pocházejí z hlídaného laboratorního chovu. Dále obsahují kvalitní krmení, podrobný český návod a příslušenství potřebné pro chov.
Samozřejmě je důležitá i podpora prodejce a možnost dotázat se na cokoli ohledně chovu, který může být pro amatérské chovatele někdy problematický.

Cena není vše, i když to tak na první pohled vypadá... ;-)

Marek

mk-zoo.cz
V přiloženém návodu je napsáno že se jedná o vajíčka laboratorně množená, čistá, bez substrátu. Je zde uvedena adresa (žádný pobox) e-mail i tel. kontakt netváří se to jako nelagální davoz.
Dokonce jsem si přez velikonoce všiml že tento set byl v axi za 99Kč

http://www.mk-zoo.cz/mk-zoo-cz/eshop/31-1-AKCNI-NA KUP/0/5/533-Triops-longicaudatus-Listonoh-americky -AKCNI-NAKUP

Koupil jsem také z mk-zoo Plzeň použil jsem balenou vodu do které jsem přidal 1mm plátek bio mrkve (už nevím kde jsem to četl údajně do vody vyloučí nějaké látky a muže být první potravou), ještě neuběhlo 48hodin a už jich tam plave cca 12-13 první se objevil po 22 hodinách použil jsem pulku vajíček. v krabyčce byl podrobný návod a krmení do začátku + vajíčka 120Kč skvělá cena:)

Jen pro zajímavost přidávam info ze zmíněných stránek:

V současné chvíli nám v akváriu plave již !!! pátá !!! generace z jedné násady!!!!

Tedy listonozi se vylíhli, dospěli, nakladli vejce, zemřeli. Z těchto vajec se vylíhli noví listonozi..... a tak již 5x

Není potřeba písek sušit, zamrazovat, atd.... Prostě se jen dobře starat o současnou generaci a když zemřou, nechat akvárium dále běžet. Po cca 14 - 21 dnech od vylovení dospělců jsme registrovali nový pohyb a chov začal od začátku. Nevím kolik "spících" vajec v písku je, ale nyní se akváriem prohání cca 20 nových listonohů a každý den jsou vidět noví mladí.

Já je chovám jen asi týden- mám je ze sady pravěké akvárium. Vylíhl se mi jen jeden listonoh, ale překvapivě asi deset perlooček. Mám je v Dobré vodě (pramenitá neperlivá voda), ale nejspíš by stačila destilovaná voda. Jako krmení podávám speciální krmení pro listonohy obsažené přímo v sadě, ale je možné krmit i velmi jemně rozdrceným krmením pro rybičky, nebo stejně jemně nastrouhanou mrkví, či jablky. Ideální teplota vody na líhnutí by měla být asi 23- 26 stupňů Celsia.

Naprostý souhlas s Rézou. Čistá destilovaná voda je nevhodná k chovu čehokoliv, dokonce je její dlouhodobé používání nebezpečné. Stačí kouknout např. do Wikipedie, a něco si o destilce přečíst :-/

Destilovaná voda

IMHO - Se divím, že nebylo založeno nové vlákno: Listonoh a destilovaná voda.
(Bál jsem se ho založit sám, a taky to napsat tučně, abych zas nebyl zprdnutej, že se tu snažím něco řídit...) :-D

však ono to už je v tomto vlákně napsané hned několikrát, že destilovaná voda je blbost..to akorát ten jeden pitomec, co má v hlavě destilované vakuum, vždycky po několika měsících dostane flashback nebo co a napíše sem znova opět tutéž hovězinu. Už si tady z toho s Rézou nějakou dobu děláme srandu :-)

Ahojte,
do podobné diskuze už nerad vstupuju, protože už jsem tady svoje řekl a opakovat se nemá smysl. Ale faktem je, že sady s listonohy od Albi destilovanou vodu doporučují a tudíž tady jsou a budou dotazy uživatelů proč destilku nebo proč balenou vodu... :-) Dovolím si sem zkopčit dotaz a reakci z našeho eshopu...

dobry den proc ne destilovana voda proc balena napr. toma. mam sadu praveke akvarium od hraj si a poznavej atam pisou destilovano vodu dukuji fanda

Dobrý den,
měl byste spíše vznést dotaz na výrobce sady Pravěké akvárium (což je firma Albi) proč požadují destilovanou vodu. My jsme v kontaktu s farmou na listonohy v USA, která legálně distribuuje vajíčka listonohů již mnoho let do USA a EU a když jsme se jich na základě četných dotazů zákazníků ptali jestli je možné použít destilovanou vodu, tak si mysleli, že jsme se zbláznili. Ani z chovatelského pohledu to nedává smysl. Destilovaná voda je mrtvá voda, bez živin a minerálů, proto pokud do destilované vody nedáte nějakou příměs živin, tak je dost obtížné v ní vypěstovat cokoli živého. Balená pramenitá voda, nejlépe zcela obyčejná za pár korun je nejlepší základ pro úspěšné líhnutí a chov. Za mne je ještě alternativou použití čisté akvarijní vody z domácího akvária.

Destilovaná voda sama o sobě tedy pro chov rozhodně vhodná není a i když je možné destilovanou vodu tzv. oživit, například vložením několika vápencových kamínků, tak o mnoho jednodušší je koupit rovnou dvě petky balené vody a nehrát si na alchymistu.

Takže na listonohy, ať žijou :beer::-D

odstraněno obchodní sdělení (Kurt)

Stačí po uhynutí posledního kusu vylít vodu z nádržky a nechat důkladně vyschnout vajíčka usazená na dně. Počítej s tím, že nejsou moc dobře vidět (jsou malá). Vajíčka musí důkladně vyschnout! Počkej proto cca měsíc a opět nádržku naplň vodou.

Nam se lihnou i bez toho vysouseni. Sice jen troska, ale na obnoveni chovu to vzdycky staci. Hlavni je, ty velky odlovit a nechat aby se ty maly mohly zvetsit (velky casto svoje potomstvo velky jak makove zrnko sezerou). Celkem je pro zalozeni chovu dobre si predtim neco precist a nedat jen na jeden dva popisy. Na internetu se pise spousta bludu a taky vsemu clovek neveri. Hezky odkaz na odchov sem daval ten Marek a jeste je pekny popis tady ten: http://www.krevetkus.cz/druhy/triops-longicaudatus .php Sice tam neni popisovano vsecko jakoby to byla sada pro deti na hrani, ale podstatne veci tam jsou. Destilka jako cista je spatna (v destilce do aut se da namerit i docela dost dusiku, coz je divny, kdyz to ma byt destilovany), ale staci do destilky prihodit trochu vody z akvarka, dodat nejakej vodni mech a lihnou se i rostou pekne - rozhodne lip, nez tvrda voda ze studny ci z vodovodu.

Já jsem z listonohů čím dál tím víc nadšená. Loni jsme synovi koupili listonohy k vánocům. Hned napoprvé jsme vypiplali jednoho listoha - žil jen 5 týdnů, já místo na tv koukala do akvárka. Od té doby jsme dělala spoustu pokusů a nic - ani z koupených vajíček, ani ze snesených vajíček, nic nebylo. Někdy na konci jara jsem to zabalila a akvárko putovalo do skříně. Před nějakými 5 týdny jsem ho vyndala a založila pro krevetky (to byl můj druhý adept na chov). Zhruba po 3 týdnech, kdy jsem v akvárku svítila, topila a čekala až se "zajede" jsem zjistila, že tam bydlí 4 listonohové. Byl to docela šok. Krásně rostou, ožírají řasu a rostliny a ten největší má již v kapsách vajíčka. Jsem zvědavá jak to s nimi bude dál.

Taky jsem ráda, že tu někdo psal, že vajíčka nemusí vyschnout. Když nám pošel první listonoh, tak se v akvárku objevili další (bohužel postupně chcípli) ale nikdo mi to nevěřil. Všichni mi opakovali, že vejce musí vyschnout - nemusí :)

Listonohům zdar :)

Sem koukal na nejaky video o ALBI sade a mam pocit, ze uz je mi kauza destilka jasna. Kdyz sem videl jejich pytlicek s "vajickama", tak mam silnej pocit ze to zdaleka nejsou jen vajicka, ale nejaka iontomena smes, neco jako douhodoby hnojiva pro hydroponii. A v tom par vajicek. Pak bych pozadavek na destilku chapal - po par minutach se z destilky stane voda slozeni, jaky oni chtej a nemusi resit kde jakou vodu maji, protoze destilka je furt stejna.
Takze do sady mozna jo, k jen vajicka rozhodne ne.

Ad líhnutí bez vysychání : líhne se to za 3-5dnů co jsem tak vypozoroval, ale sporadicky se líhnou furt další, dost pomálu, takhle se nalíhne hrubým odhadem každé 20té vajíčko, zbytek zůstává nečinný, nebo s líhnutím čeká, což způsobí, že prcky jejich dříve vylíhnutí sourozenci sežerou...Z toho plyne nechat vylíhnout první várku a zbyten pokud možno usušit a strčit do vody posléze...další postřehy dodám, zatím jsem líhnul jen 6 várek.

ludia ahojte ja by som sa chcel opýtať, mám triopsa už asi 25 dní starého, stále je rovnako veľký asi 1,5 cm, ale bez panciera ako keby bol esšte stále mláda, a potom ako som su začal meniť vodu a dolievať kojenecku, tak sa mu začal meniť chvost na zmohutnejseny a v prednej časti s amu objavili niečo ako vajíčka vedeli by ste mi povedať čo to je a prečo sa ešte stále nepremenil a nedospel???

Gratuluji ti, dokázal jsi dochovat do dospělosti žábronožku (nevým který druh, ale existuje na všech kontinentech i několik sladkovodních druhů, ne jen ta masově na krmení sbíraná žábronožka solná. Vajíčka jsou stejná a podvodní výrobci to míchají dohromady.

si si istý že je to žiabronožka, akože myslým že vylucene to nie je lebo mi tam plávaju žiabronožky ale nie tohto typu a myslel som si že je to triops pretože aj bratranec mal podobných a zo dńa na deň sa mu menili ale boli v rovnakej fázy ako je táto... takže potom ako to je??? a tých čo som mal pred tým ešte troch podobných tak boli rovnaký akurát že umreli ale jednemu sa začínala sfarbovať koncová plutva na červeno takže som si myslel že je to len spomalený priebeh rastu a že ešte budem mať aj farebnú odrodu.

ešte jedna otázka, potom čo som nasypal novú várku sáčku s vajíčkami tak som včera po dvoch dňoch dosypania videl nejaký organizmus čo sa nepodobal v začiatočnom fázu na tú veslonôžku ale na triopsa, myslíš že tým že mám v tom akvarku premnožené veslonôžky, ktoré vlastne parazitujú na žiabroch rýb tak že tieto veslonôžky zabraňujú vychovať dospelého triopsa?

Nevím co jsou to veslonožky, ale žábronožky rozhodně na nikom neparazitují, prostě filtrují vodu a živí se v ní plovoucími řasami a ostatním biomateriálem včetně malých triopsů. Triops se vylíhne z vajíčka a už vypadá a pohybuje se jako dospělý triops, jen je průsvitný a má méně nohou. Pokud máš v akva žábronožky (chtěl bych je), žádnej malej triops nemá moc šanci.

Ahoj,mě se tam ten miniaturní organizmus vylíhl taky,ale podle mě to budou perloočky (skoumala jsem je pozorně pod lupou ) měl jsi sadu od albi? jestli jo tak je to dost možné ,od albi už nekupuju!!!!Nic méně žábronožka se mi tam vylíhla taky:)))

Ahoj :) No čítal som zatial všetko čo tu bolo napísané no a aj tak nechápem tomu čo mám v 5 litrovom poháry :D
Nič tamm nevidím a skoro každý deń na nich svietim vcelku velkou stolnou lampičkou a mám tam akvarkovú rastlinku 8-) + Dával som im niake to krmenie od 2 dňov z viliahnutia :D čo znamená že som to tam tak skoro asi nemal dať :D Zo začiatku som tomu niak moc nechápal dostal som ich na narodky od strýka a každý deň mi posielal jedno písmenko až na koniec vzniklo toto TRIOPS hneď jak som prišiel domov začal som to googliť a čítam o tom už dva dni :) Zatial ich mám 5 dní a nič som nevidel :(

čiže už fakt neviem čo mám robiť prosím poraďte mi ako mám vlastne pokračovať + Tá voda čo tam mám smrdí jak ryba a sú na nej niake zvláštne škvrny . :(

my sme kupili detom praveke akvarium a stitovce sa nam vyliahli,dokonca uz druha generacia...vodu pouzivame vylucne destilovanu,lebo chlor ich zabija....ked uz dochovame,respektive nechceme,tak nechame piesok z akvaria vyschnut a o rok o dva to opakujeme a vyliahnu sa...je to super pre deti,vrelo odporucam...

V sobotu (6.9.2014) jsem dala synovi k 5.narozeninám dino akvárium. Asi to byl dárek víc pro mě než pro něj (aspoň zatím).
Už dřív jsem si sháněla informace na internetu, takže jsem vajíčka vložila do balené neperlivé vody. Dodnes se v té vodě nic nevylíhlo, ale z netrpělivosti jsem včera dala i trochu vajíček do převaře vody z kouhoutku.
V rámci čekání na 1. várku jsem hledala další informace a našla jsem, že je důležité, aby voda byla měkká, a naše obecní voda je hodně měkká, tak jsem to zkusila a v úterý (9.9.) okolo 10:00 jsem dala vajíčka do převařené vody z vodovodu. Světe div se, dnes (středa 10.9.) před polednem jsem v 2. várce uviděla prvního listonoha (teda zatím mrskající se bílá tečka). Tak doufám, že je to listonoh a ne žábronožka nebo něco podobného. Vždycky chvilku klesá ke dnu, pak se "natáhne", žačne se mrskat a plave nahoru, pak zase jen klesá ke dnu a takhle pořád dokola. Jsem zvědavá, jestli se jich tam vylíhne víc.
Z 1. várky jsem vypustila vodu a nechám detrit s vajíčky znovu uschnout, třeba se z nich příště něco vylíhne.