Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Listonoh americký - Triops longicaudatus

Ahoj lidi, rád bych se zeptal jaké je chovat tohoto impozantního tvorečka a jestli ho z vás vůbec někdo chová ?
Díval jsem se na internetu a tam prodávají třeba 50 - 90 vajíček v pytlíku je to vůbec možné aby se vylíhly ?
Chtěl bych se zeptat taky na věci co týkají i chovu díval jsem se na tvrdost vody ne ph ( nevím jestli je to to samé jsem z spíš přes teraistiku ) stačila by jim třeba obyčejná voda z kouhoutku ? nebo musí bát nějaká special ?
Díky a pište pište..
:-)

Jsou to naopak teplomilé potvůrky, potřebují vodu o teplotě 25-28°C, 20°C je životní minimum. Chtějí čistou vodu, ale obyčejná odstátá z kohoutku by jim měla stačit. Jejich nevýhodou ale je jejich krátký život, který trvá průměrně tak měsíc, něbo měsíc a půl...jsou to ale nesmírně zajímaví tvorové;-)

V sobotu (6.9.2014) jsem dala synovi k 5.narozeninám dino akvárium. Asi to byl dárek víc pro mě než pro něj (aspoň zatím).
Už dřív jsem si sháněla informace na internetu, takže jsem vajíčka vložila do balené neperlivé vody. Dodnes se v té vodě nic nevylíhlo, ale z netrpělivosti jsem včera dala i trochu vajíček do převaře vody z kouhoutku.
V rámci čekání na 1. várku jsem hledala další informace a našla jsem, že je důležité, aby voda byla měkká, a naše obecní voda je hodně měkká, tak jsem to zkusila a v úterý (9.9.) okolo 10:00 jsem dala vajíčka do převařené vody z vodovodu. Světe div se, dnes (středa 10.9.) před polednem jsem v 2. várce uviděla prvního listonoha (teda zatím mrskající se bílá tečka). Tak doufám, že je to listonoh a ne žábronožka nebo něco podobného. Vždycky chvilku klesá ke dnu, pak se "natáhne", žačne se mrskat a plave nahoru, pak zase jen klesá ke dnu a takhle pořád dokola. Jsem zvědavá, jestli se jich tam vylíhne víc.
Z 1. várky jsem vypustila vodu a nechám detrit s vajíčky znovu uschnout, třeba se z nich příště něco vylíhne.