Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Živorodka trpasličí Heterandria formosa

Zdravím všechny, kteří tohoto trpaslíka chovaji, chovali ci jej chovat chteji.
Myslim si, ze je to velmi zajimava a pekna rybka. Choval jsem je nejaky cas a choval bych je i ted, kdyby mi v akvariu nevymreli na nedostatek samicek. Prevaha samcu byla v mem chovu takova az jsem jednou zjistil, ze jsem bez jakekoli samice. Zajimalo by me, zda se s timto jevem ve svem chovu setkavate take ci jste nekdo dopadl jako ja.
Vsem diky za reakce.

Předmět Autor Datum
Ahoj, tak u živorodek příroda zařídila jednu zajímavou věc. Pokud osadíš nádrž pouza samicemi, tak z…
broz.pavel 19.08.2009 21:01
broz.pavel
U těchto méně běžných živorodek je dobré vlastní chov zálohovat v dalším akváriu vlastním, případně…
xenotoca 29.08.2009 19:24
xenotoca
Tak tu zalohu jsem mel u kamarada a dopadl stejne. Zadne samice jen samci:( poslední
petrmed 30.08.2009 20:09
petrmed

Ahoj, tak u živorodek příroda zařídila jednu zajímavou věc. Pokud osadíš nádrž pouza samicemi, tak za nějaký čas se začnou množit. Je to tím, že samička se dokáže přeměnit na samečka a tudíž dojde k reprodukci ryb. Obráceně tedy, ze samce na samici, na tohle asi příroda zapoměla, nebo neměla čas :-D To bude i tvůj případ, vymřeli samci a z některých samiček se stali samci a následně samice buď také vymřeli, nebo ztratili schopnost se množit, nebo je ještě jedna možnost, poslední samice porodila mladé, uhynula a následně byl potěr požrán .
PB

U těchto méně běžných živorodek je dobré vlastní chov zálohovat v dalším akváriu vlastním, případně u kamarádů a následně měnit rybky zhruba po 4 generaci,aby nedošlo ke kolabsu v chovu. Tento podobný případ se mi stal u Phalloceros caudimaculatus reticulatus kdy po 6 letém úspěšném chovu mi chov zkolaboval a já neměl na oživení ke konci chovu novou krev z jiného chovu Vladimír

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru