Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Živorodka trpasličí Heterandria formosa

Zdravím všechny, kteří tohoto trpaslíka chovaji, chovali ci jej chovat chteji.
Myslim si, ze je to velmi zajimava a pekna rybka. Choval jsem je nejaky cas a choval bych je i ted, kdyby mi v akvariu nevymreli na nedostatek samicek. Prevaha samcu byla v mem chovu takova az jsem jednou zjistil, ze jsem bez jakekoli samice. Zajimalo by me, zda se s timto jevem ve svem chovu setkavate take ci jste nekdo dopadl jako ja.
Vsem diky za reakce.

U těchto méně běžných živorodek je dobré vlastní chov zálohovat v dalším akváriu vlastním, případně u kamarádů a následně měnit rybky zhruba po 4 generaci,aby nedošlo ke kolabsu v chovu. Tento podobný případ se mi stal u Phalloceros caudimaculatus reticulatus kdy po 6 letém úspěšném chovu mi chov zkolaboval a já neměl na oživení ke konci chovu novou krev z jiného chovu Vladimír