Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zabránit řase v jezírku - druhy rostlin?

[mod]Přesunuto z vlákna "Pochlubte se". Arutha (Arutha) (Arutha)[/mod]
Uživatel "Poraďte":

Ahoj na jaře budu předělávat jezírko a chci se zeptat jaké rostliny tam mám vysázet aby se tam netvořily řasy, jelikož jsem jich tam měl letos opravdu hodně. mám připravenej obyč.filtr kartušovej od bazénu a chci tam dát nějaký rostlinky ale nevim které jsou vhodné. jezírko má rozměr cca 2x3m a hluboké bude cca 70cm. mám tam dát třeba lekníny nebo tak něco? díky za odpověď Petr

Kus měděné trubky máme v jezírku u švagra už 12let - žádný problém, rybám to evidentně nevadí. Dal jsem mu ji tam před výstup z filtru - proud vody ji při nátoku do jezírka omývá.
Soused nainstaloval k jezírku UV lampu, je tam už od prvního spuštění filtrace - po šesti letech je výsledek výborný.
Obě metody jsou podle všeho spolehlivé. Každopádně to chce proti řasám začít boj hned od začátku a nečekět až se tam objeví = nejlepší obrana je útok.
Chlapi přestanˇte se klepat dopředu když se někde objeví nějaká chemie. Chápu, že tento obor drtivou většinu děcek ve škole nebavil neřku-li děsil, proto jsou pak později ze všeho vydivočení.

Chlapi přestanˇte se klepat dopředu když se někde objeví nějaká chemie.

No, já jelikož vím co za chemii se v akvaristice používá a které konkrétní látky můžou dělat potíž a ten obor mě na základní ani střední nijak neděsil, tak se neklepu, ale předávám informace a ty jsou zrovna cos e týká mědi poměrně jednoznačné. Měď ve vyšším množství prokazatelně škodí tak proč riskovat, že?

Ahoj, no nejsem si jistá, jestli jen kytky pomůžou zabránit řasám. Na internetu je spousta článků o tom, co by v jezírku mělo být a jaké by měly být třebaodstraněna reklama (Kurt)vodní rostliny do jezírka[/url]. Všude se dočtete, že bez chemie to nepůjde, řasám by mohly pomoct spíš třeba ryby než kytky.

Pokud máte zájem o inzerci u nás, máme pro Vás nabídku. (Kurt)

zdravím
můžu vám říci že at postavíte jakékoliv jezírko ta vláknitá řasa vás dřív či později bude obtěžovat -- má to spoustu příčin o kterých se toho na netu dočtete až až -- a většinu z nich neovlivníte a pokud se týče toho jak ji zničit či zamezit její růstu tak o tom se dočtěte velmi málo a nidko vám žádnou zaručenou radu nedá !! prosazují se různí drahé přípravky az už od oase či vodnáře atd.. kata atd.. jen že pokud máte jezírko cca 100 a více m3 vody tak je to dosti drahá aplikace .. a není účinná celou sezónu - jedná se o 3 až 5 tic korun na měsíc či dva při 100m 3 vody . aby to bylo účinné .. což je tedy dost drahé -- ručním sběrem si nepomůžete , a řasy dokáží žít i ve vodě chudé na živiny -- můžete je trávit mědí chlorem či savem ale to do jezírka opravdu nepatří a co na to třeba ryby či děti které se tam koupou ..no pátral jsem a odstraněna reklama (Kurt) i když to neinzerují jsou schopni ošetřit 100m3 cca za 1000 korun --nic levnějšího a účinnějšího jsem nenašel .. toto není reklama :) ale spíše pokus upozornit na levnou alternativu a tím třeba stlačit nehorázné ceny konkurence dolů -pavel

Pokud máte zájem o inzerci u nás, máme pro Vás nabídku. (Kurt)

Ahoj, četl jsem Tvůj příspěvek... ale z příspěvku odstranili název levnějšího přípravku na boj s řasy,,,utratil jsem peníze za Kata a nic moc, mám cca 75 cm3 jezírko a tak by KATA bylo moc drahé. Můžeš mi napsat třeba na mail o jaký přípravek se jedná. Vymazali jej z důvodu neoprávněné reklamy :O), Díky. S pozdravem. Ben.
mail.adresa: ben6@seznam.cz