Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okousane rostliny v akvariu

Dobry den,

jsme uplni zacatecnici s akvaristikou a potrebovali bychom poradit, proc nam ryby okusuji rostlinky. Kousky rostlinek pak plavou na povrchu, tak nevime, jestli je to normalni nebo kde je chyba.
Akvarium ma 56 litru, mam v nem 7 neonek, 2 pavi ocka, 2 black molly, 2 gold molly, 2 cichavce, 2 plata, 2 pancernicky, 2 ancistruse a 2 sneky.
Tochu problem je, ze nevim nazvy rostlinek, ale myslim si, ze to je Cabomba a Limnophila - obe takove hodne narasene rostlinky a taky jim ze stonku rostou korinky. Rybky okusuji jednotlive listecky. Pak tam mame jeste takovou listnatou, cervenejsi rostlinku - nevim, jesti to muze byt Alternanthera. Ta ma listecky uplne derave, rozkousane.
Krmime jednou denne a jednou v tydnu maji pust. K akvarku mame filtr bez vzduchovani. Teplota cca 24.
Chybi rybam neco, ze rostlinky okusuji? A jak jsem zminovala ty korinky ze stonku, lze rostlinky strihat a tak mnozit?
Predem diky moc za rady
Jitka

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrý večer,mám kytku egerie densa celou dobu byla hustá v pořádku a teď mi po ní zbývá pouze stonek…
Císař 11.03.2014 20:17
Císař
Zřejmě to bude skalára mám stejny problém nový
Ooo 01.04.2018 10:10
Ooo
Taky se mi to stává, ale pokud to rybám neškodí není důvod nic řešit. Osobně taky nevím, zda-li se j… poslední
davoule 05.07.2018 21:40
davoule

Dobrý večer,mám kytku egerie densa celou dobu byla hustá v pořádku a teď mi po ní zbývá pouze stonek.Chci se zeptat mohou to ukusovat některé z těchto druhů ryb? Čichavec Perleťový,Parmička čtyřpruhá,Blackmolla,Stříbrná Molla,Mečovka červená,Vídeňská,paví oko,Skalára,Ancistrus, 8x Ancistrus,Pancéřníček Kropenatý,Zlatopruhý.Prosím poraďte,jaké hnojivo této rostlince dodávat,údajně nemá pevné kořeny (živí se údajně z vody). Případný e-mail Cisarw@gmail.com Děkuji předem za odpověď.Císař

Taky se mi to stává, ale pokud to rybám neškodí není důvod nic řešit. Osobně taky nevím, zda-li se jedná o problém, ale když se mi to už asi dvakrát stalo, po nějaké době ryby přestaly a rostliny se zregenerovaly. Nikdy nebyly nakonec napadeny tak, aby jim to způsobilo úhyn.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru