Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Chovala a odchovavala jsem je nekolik let. Krmila jsem prevazne zivym krmenim (patentky, naloveny zo…
JaBula 19.01.2010 13:47
JaBula
A když budu krmit jen mraženou potravou (patentky a další), bude to mít nějaký "negativní" vliv, neb…
Nemi 19.01.2010 14:53
Nemi
Furt lepší než krmit sušeným krmením...
Nery 20.01.2010 00:31
Nery
Moje roba si ted zrizoval male akvarium.. cca 5-8l. Mela tam jendu vetsi bojovnici a asik 5 neonek (…
Wlcak 20.01.2010 08:58
Wlcak
závojnatku narvat do 8mi litrový nádrže s dalšíma rybama? debrej masakr...
Nery 20.01.2010 23:43
Nery
ja akva vubec nerozumim a proto nemam akvarko.. ale holka to chtela skusit.. Ted musela dat bojovnic…
Wlcak 21.01.2010 05:41
Wlcak
když to tak čtu, tak jsem fakt ráda, že jsem ty naše dvě nedala dohromady :D. Já mám závojnatku, sam… nový
KoralovkaM 19.07.2013 18:00
KoralovkaM
Jistě...zatímco mít závojnatku v 15 a bettu ve 2 litrech je naprosto OK ::)............proboha lidi… nový
Réza 20.07.2013 01:44
Réza
Dobrý den, taky jsem si koupila samečka Betta splendens, mám jednoho v 5 l akvarium,bez filtru s jed…
Aneta0018 17.02.2010 21:55
Aneta0018
Hezký den...5 litrů je naprosto nevyhovující velikost snad pro jakoukoliv rybu, pokud do něj dáte fi…
Réza 26.06.2011 14:24
Réza
To tak ve snu.....:-) koupila jsem si prvně samce a pak jsem si přečetla, že potřebuje aspoň dvě sam…
runag 08.05.2012 20:04
runag
Já už koupil samic,horší je,že mladé,jak to většinou ve zverimexu mívají a u betty to nelze hned roz… nový
Honey55 22.01.2013 13:50
Honey55
dostlai jsme rybičku s tím, že níc zvláštního nepotřebuje. Podotýkám, že nám to bylo řečeno ve zveri…
prosba o radu 12.01.2013 16:02
prosba o radu
S největší pravděpodobností má zánět plynového měchýře, nikde jsem nevyčetl kolik stupňů má voda.Pře…
fill 13.01.2013 13:38
fill
převážně souhlas, ale upřesnila bych pojem převařená voda. tím, že se voda převaří rozhodně nevznikn…
Aurifer 13.01.2013 14:10
Aurifer
No, zalezi jak dlouho potom ta voda bude stat - po nejaky dobe se zase nasyti plynama, tak jako pred… nový
bahno 14.01.2013 12:18
bahno
to jo, ale než se nasytí plynama, tak se ryba stihne udusit. Ona ta difúze není nic závratně rychléh… nový
Aurifer 14.01.2013 12:31
Aurifer
Dobrý den, pěkně prosím odborníky o radu, co udělat, nevím si rady. Omlouvám se za slohovku. Mám boj… nový
Prosím MOC o radu 15.01.2013 20:18
Prosím MOC o radu
to je normální, jak jsi sebrala samce, tak se změnila hierarchie a jedna ze samic si začla vyskakova… nový
Aurifer 15.01.2013 20:44
Aurifer
Já Ti hrozně moc děkuji za rychlou odpověď, ulevilo se mi. Dobře, nechám ty dva spolu odstavené, sam… nový
Prosím MOC o radu 15.01.2013 20:56
Prosím MOC o radu
Dobrý den, prosil bych o radu. Mám betu samce cca dva měsíce od koupě a před 14ti dny jsem začal poz… nový
19michal90 16.01.2013 23:51
19michal90
Plíseň. Betty na tohle a bakteriální rozpady ploutví trpí, většinou protože jsou chovány v nevyhovuj… nový
Y Draig Goch 17.01.2013 11:41
Y Draig Goch
Mám ho ve společném akvárku cca 20l s 5 samečky endlerak (živorodek) teplota vody je na 28 stupních… nový
19michal90 17.01.2013 12:19
19michal90
Jestli máte Bactopur, tak to zkuste přeléčit tím. Dávkování a postup je na lahvičce. Hlavně dost tep… nový
Y Draig Goch 17.01.2013 12:22
Y Draig Goch
Ahoj, mám dotaz. Máme akvárko 54 l s různými druhy ryb(paví oka, neonky, mečovky), dekoracemi i rost… poslední
zlatka 20.02.2016 14:08
zlatka

Chovala a odchovavala jsem je nekolik let. Krmila jsem prevazne zivym krmenim (patentky, naloveny zooplankton z "bezpecne lokality", obcas nitenky, v nouzi dokonce i na drobno nastrihane rousnice), pokud nic po ruce nebylo tak proplachlyma mrazenyma patentkama. Poter jsem rozkrmovala na zabronozkach, kdyz byla po ruce kultura trepek, tak jsem davala i je...

Moje roba si ted zrizoval male akvarium.. cca 5-8l. Mela tam jendu vetsi bojovnici a asik 5 neonek (nevim jakych,nevyznam se) dala pred ni zrcatko a na druhy den chudak posla.. sice se vsude pise ze zrcatko tam u ni nesmi byt cely den bo se dokaze dost unavit bo pred nim ,,machruje,,(nedokazal jsem najit to spravne slovo) a pote muze dojit k uhynu.. ale tim to asik nebylo nebot zrcatko pred ni bylo max 30min za cely den
Koupila si tedy mensi ale ta presne tosame dela i bez zrcatka na druhe ryby (neonky,1 zavojnatka a bojovnice) jako kdyby si chranila svoje teritorium.

když to tak čtu, tak jsem fakt ráda, že jsem ty naše dvě nedala dohromady :D. Já mám závojnatku, samotnou v 15l akváriu a pak bojovnici v tom malým dvoulitrovým akvárku přímo pro ně. Už jsem měla nutkání je dát k sobě, protože dvě akvárka a v každým po jedné rybce všem přijde na palici, ale ještěže jsem to neudělala.. :D

Dobrý den, taky jsem si koupila samečka Betta splendens, mám jednoho v 5 l akvarium,bez filtru s jednou umělou rostlinkou.Časem chci dokoupit i úkryt.Voda v akvárku se ale docela zakaluje,tak si chci pořídit i filtr.
Přečetla jsem si mnoho článků a informovala sjem se i ve speciálních obchodech na chov bojovnic, ale většinou mi každy obchod řekl něco jiného.
Rybka mi plave pořád nahoře.
Jak poznám zda-li jí nic není?
Děkuji za radu:-)

Hezký den...5 litrů je naprosto nevyhovující velikost snad pro jakoukoliv rybu, pokud do něj dáte filtr, bude ryba jako ve výřivce a chovat samce samotného bez samic...to ho docela lituji. To, že se jmenuje bojovnice neznamená, že musí být izolován od veškerých ryb, to znamená pouze to, že se o samice pere s jinými samci...

To tak ve snu.....:-) koupila jsem si prvně samce a pak jsem si přečetla, že potřebuje aspoň dvě samice, aby je hned neuhonil. Koupila jsem mu tedy dvě samice. Zezačátku ok a po hodině se jdu podívat a ryby samice už plavaly břichy nahoru. Takže jsem je rychle vytáhla a přemístila do jiného akvárka. A ty dvě samice taky pořád útočí a bojují spolu. A samec je neustále napadá aspoň přes sklo. Tak přemýšlím, zda dokoupit ještě další samice nebo co snima teda.....Ten samec už se asi nezmění, zřejmě byl od začátku zvyklí být pouze sám a ostatní ryby nesnese.....asi by všechny zabil.....tak teď babo raď.

Já už koupil samic,horší je,že mladé,jak to většinou ve zverimexu mívají a u betty to nelze hned rozeznat,takže jste si pravděpodobně koupila další samečky,kteří dorostli a jdou po sobě,nic nenormálního.Ten samotný sameček ostatním rybám nic neudělá,záleží teda jakým,to za prvé a za druhé, když už,tak orve vše co má dlouhé ploutve:-)..když se mi konečně povedlo trefit se do samiček, tak jsem rozdal dalších sedm kousků samců,akvárko jsem nedávno rušil,ale měl jsem tam mnoho druhů ryb a mezi nimy dvě samice a samce betty..všichni si myslí,že sameček má ty dlouhé krásné ploutve,omyl,to je šlechtěný,nebo tak něco,možná by jste se divila:-)..samice po sobě nejdou,nebo alespoň né fest,samci se uštvou,stane se,že se jeden druhému podřídí a zešedne,ale je to jen otázka času.

dostlai jsme rybičku s tím, že níc zvláštního nepotřebuje. Podotýkám, že nám to bylo řečeno ve zverimexu: takové malé betta akvarium stačí , nejlépe 1 samčeka víc ne a pak min,2samičky aby je neuhonil. protže teď nemáme dostatek financí máme ji prozatimně v kouli , kam sjsme dokoupila písek a jednu rostlinku. bylo mi řečeno že bych neměla správně často (měnila jsme denně část vody), že betta potřebuje svou biofloru a tím že stále měním vodu ji to perospívá, začíná být divná (divnej) začíná plavat na boku , tak jsme mylela jestli to není z koule, ale pak mám strach aby to nebylo i vodou takže jsme prřevařila vodu vypláchla jsme písek a dala čistou vodu zpět do koule, protože si mislím že je lepší zatím kule2 l než kostka 1,5l. nevím ejstli je nějaká šance ji zachránit. spíše ocásek se dostává nahoru a začíná se mi překlápět, je pravaa že po vyměnění vody snad už takový nebude, a pak další není možné žepotřebuje světlo. bylo mi právě ve zverimexu řečeno že světlo potřebuje hlavně aby měl stále pěknou barvu. a když jsem tu čelta taky teplo tak tedy nevím. prodávají akvária( myslím zde v místě bysdliště) 10 , 20litrů i s fiktrací a světlem, jsou to spíše vysoká než široká. chtěla bych později (tedy pokud někdy seženu samičky dát k němu aby tedy nebyl sám, máme ho od vánoc a měří 4cm s ocáskem6 cm, je to mládě nebo už straší kluk? co mi radíte? ráda bych radu nechci trápi žádného r¨tvorčeka a chci udělat t onejlepší co bude monžé a také dostupné. v březnu má dcerka narozeniny tak jsme myslela že pořídím právě to kavárko 20l i se vším vybaveín s tím koupené., protže kdybych měla vše pořozovvat zvlᚡtak bych to asi finančně nezvládla. ty kavárka beta se mi moc nelíbí už jen prot že jsou malá 21litrová a taky že nemají ani světlo ani nic jiného. a stojí taky kolem 250-500,- to bych raději právě 10lit. za1000,- nebo 20lit. za 1250,-. je to název nepamatuji si nano cube nebo tak nějak.
MOC DĚKUJI ZA RADU

S největší pravděpodobností má zánět plynového měchýře, nikde jsem nevyčetl kolik stupňů má voda.Převařovat vodu je HLOUPOST!!!!!!!!!! S touto "radou" jsem se už také setkal. V destilce nežije nic, natož ryba ... vodu nechat pouze odstát :-)Bettta potřebuje hlavně teplou vodu aspoň 25°C, teplota by neměla kolísat (např.: při zapnutém světle se voda ohřeje, ale na noc ho vypnete a voda s teplotou spadne i o několik stupňů ... může následovat BRP, vodnatelnost atd) 20l bude vhodné, jen ten "filtr" co k takovým akváriím bývá vyndejte,je to jen pračka vody a betty mají rády stojatou, klidnou vodu. Samici bych tam dal jen pokud bude akvárium hustě osázené, jinak se porvou a pokud dáte 2 samice, můžou se rvát i mezi sebou. Jetli mohu radit, o splendenskách je přímo fórum .. ne že by zden neporadily,ale na onom fóru je vše nač se zde ptáte napsané ;-)

převážně souhlas, ale upřesnila bych pojem převařená voda. tím, že se voda převaří rozhodně nevznikne destilovaná voda, ale jen voda převařená. která je ale pro chov ryb také nevhodná, protože to je již "mrtvá voda" naprosto bez kyslíku. takže pokud se do ní umístí ryba, takže se začne dusit, ikdyž to je labyrintka.

Dobrý den, pěkně prosím odborníky o radu, co udělat, nevím si rady. Omlouvám se za slohovku. Mám bojovnici pestrou samečka cca třičtvrtě roku, velké hranaté akvárko, uvnitř vše, jak by mělo být. Velmi prospíval, rostl, byl krásný a zdravý, připravoval si pouzdro. Po čase jsem mu dokoupila dvě samičky (říkejme "modrá" a "hnědá"), byly poloviční, prťata, ale dařilo se jim velmi dobře a už ho dorostly. Všichni se krmili bez problému a dařilo se. Pozorovala jsem hirerarchii, všimla jsem si, že modrá je dominantní a vcelku uhání hnědou, kupodivu samec si jich nevšímal, sem tam je prohnal, ale fakt decentně, naopak byl velmi slušný:) Hnědá se před modrou stále schovávala, až mi přišla ve stresu a uvažovala jsem, zda modrou neodstavit. Poté začal uhánět samec modrou, která se zklidnila a nechala konečně hnědou. Hnědou si samec naopak pustil k tělu a její blízkost mu nevadila. Tedy nastal konečně klidový vyrovnaný stav, sem tam se navzájem prohnali, malinko a fajn. Rostli a prospívali dál. A před týdnem se dokonce v noci (učila jsem se) samec s hnědou třel, vím, jak to probíhá, četla jsem, ale nejsem velký chovatel, tedy jsem nestihla zareagovat a vypuštěné jikry samice zblajzla, klasika, zase nastal klid. Hnědá byla buclatější než modrá, samec si ji stále nechával u sebe, modrá byla sama za sebe. Najednou samci onemocnělo očko (dva dny zpět), taky byl u dna, moc se nepohyboval a hnědá stále byla u něj s ním, jako by ho hlídala, okamžitě jsem hledala, co to může být, případů podobných jsem našla spoustu, tedy jsem se držela rady, samce dnes ráno odstavila do osolené vody, malá nadržka, aby měl klid.Večer jsem se vrátila z práce, očko měl lepší, i si zobl krmení a plave, sem tam se schová. Jenže v původním akvárku nastal zmatek, hnědá má totálně dodřené boky, až šupiny pryč a otrhané ploutvičky.Vyčerpaná se schovávala a jen se nadechla, ale moc neplavala. Lekla jsem se, že se ji stýská či co já vím (fakt se v tom nevyznám), tak jsem je pozorovala a ta modrá mrška se projevila, jak je samec pryč a hrozně na ni útočí, nenechá ji v klidu, hnědá je totálně vyčerpaná, už neměla sílu utíkat. Honem jsem ji dala k samci, pryč od modré. Teď odpočívá, nehýbe se, jen nadechuje a samec kolem jen plave a sem tam koukne, co jí je, ale nechává ji v kliduje kus od ní. Takže teď nevím, zda tím nenaruším léčbu očka samci, když budou spolu. Mám tedy nechat samce s hnědou spolu v akvárku původním, troška soli, ať se oba zotaví (hnědá odpočine a samec očko vyléčí) a tu modrou do té doby odstavit? Nebo ať má samec klid, dát každého úplně zvlášť? Všem moc děkuji za jakoukoliv radu, chci, ať se mají skvěle. Omlouvám se odborníkům, jestli je něco nazlobí z mého neprofesionálního chovu. Jana

Já Ti hrozně moc děkuji za rychlou odpověď, ulevilo se mi. Dobře, nechám ty dva spolu odstavené, samec už plave a zkoumá a ta bobek odpočívá, snad se z toho dostane. Ano chápu, modrou pak taky odstavím a pak do čistého současně, tuším, že to asi souvisí s teritoriem, aby byly pak na stejné úrovni či tak:) Fakt děkuji, skvělá poradna.

Dobrý den, prosil bych o radu. Mám betu samce cca dva měsíce od koupě a před 14ti dny jsem začal pozorovat bílou skvrnu u hřbetní ploutve jakoby tam neměl šupiny. A dnes jsem se na něj zahleděl a hřbetní ploutev se mu zužila a bílý "flek" je větší. Neví někdo co to mohlo způsobit???

Děkuji

Plíseň. Betty na tohle a bakteriální rozpady ploutví trpí, většinou protože jsou chovány v nevyhovujících podmínkách, hlavně v chladné vodě bez topení. Popište podmínky chovu a můžeme to zkusit nějak řešit.
Jinak obecně zvýšit teplotu, přidat do vody sůl (polévkovou lžíci na 20l, rozmíchat patřičné množství ve vodě a vlít do akvária), druhý den vyměnit cca 1/3 - 1/2 vody, opět dosolit, opakovat ještě třetí den... nebo přidat do vody podle návodu FMC (k dostání ve zverimexech) nebo Mycopur... horší by byl ten bakteriální rozpad, to by bylo třeba sehnat Bactopur nebo něco na ten způsob...

Ahoj, mám dotaz. Máme akvárko 54 l s různými druhy ryb(paví oka, neonky, mečovky), dekoracemi i rostlinkami. A máme i samečka bojovnice. Celou dobu byl v pohodě a teď poslední týden si hodně často lehá na listy rostlin. Můžeme mu nějak pomoc? Třeba změnou krmiva? Krmíme vločkovým a a bojovnici dáváme ještě granulky(pro ně určené).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru