Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potřebuji poradit se zakalenou vodou

Máme zakalenou vodu v akvárku a nevíme proč.Jsme absolutní amateři, vše děláme dle toho, co jsme se dočetli. Akvákro máme 1/2 roku, 56 litrů, koupené v sadě s filtrem, teploměrem nastaveným na 25 st., osvětlením (svítíme od 6:00 do 19:00), vzduchováním, umělé rostlinky. Rybiček je 15 - beta, neonky 5x, skaláři 2x, sumečci 2x, apod. Krmíme 2x denně vločkovým krmivem TropicaBasic od Dajany. Vodu měníme 1x týdně odsavačkou 25% ode dna, filtr čistíme též 1x týdně vypráním v odsáté vodě. Novou vodu doléváme po úpravě Biotopolem.Přesto se nám voda po pár dnech zakalí a povrch všeho se pokryje nepatrnou vrstvičkou zelené řasy. Co děláme, prosím, špatně? Překrmujeme? Musíme vyměnit veškerou vodu, a jak? Ještě dodám, že denně dáváme do vody 25 kapek modrého preventinu, 1x týdně Biofiltr od Dajany, 1x týdně Sera mycopur a anti-algaen.
Tuším, že je to nějaká maličkost, ale jako totální laik nejsem schopen toto rozeznat:-|. Zkusíte nám , prosím, poradit? Děkuji Rosťa.:-)

Já osobně se domnívám, že je problém i v překrmování a možná málo provzdušněné vodě.
Co se týče osazení umělou rostlinou, to bych neviděl tak strašně, na to je dobré, mít ancíky v nádrži.
Každopádně na tolik ryb mít akva 50 litrů je opravdu málo, já osobně bych pořídil větší.
Větší nádrž není tak náročná na údržbu.
P.S. krmit tak 4x za týden by mělo být akorát a spíš jen tolik, kolik rybky sežerou a nikoli překrmovat.
PB