Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtvý ancitrus

hezký den všem. Minulý pátek jsme si s manželem koupili akvárko. 112 litrů. V sobotu jsem do něj napustili vodu, dali písek a zapnuli filtraci. Přidali jsme dle návodu BIO nitrivec. V pondělí jsme dali do akvária kameny a první várku rybiček. Mezi nimi byli i dva ancitrusi velcí asi 5 cm. Včera večer jsem ze dne vyndala jednoho ležícího na zádíčkách, mrtvého a dnes ráno je i ten druhý mrtvý. Připadá mi, jako kdyby měl poleptané bříško. Toho včerejšího jsem tak nezkoumala. Akvárko máme pořád mírě zakalené a tak jsme do něj předevčírem dali opět podle návodu BIO nitrivec. Ostatní ryby jsou v pohodě, čilé, mají chuť k jídlu atd. Nevím, co se s nimi stalo. Teplota v akvárku je 25 °C, dostatečně prokysličené a máme koupenou i potravu přímo pro ancitrus. V akvárku jsou ještě paví očka, neonky, mečovky, parmičky žraločí, pancéřníčci, rodostomi (nebo jak se jmneují :-))
Poraďte. Byli kupovaní v malé akvaristice, kde bere rybičky od domácích chovatelů.
Díky Denisa

Připadá mi že:
1. akvárko jste osadili rybičkami dost brzo i při použití nitrivce. Určitě bych alespoň týden počkal před první násadou.
2. jakou vodu jste použili?
3. kolik máte v akva celkem rybiček? Na 112 litrové akvárium odečtěte přibližný objem dekorace a maximální počet rybiček lze určit následovně: Objem vody v akváriu = součet délek všech rybiček v cm.
4. nechali jste ancíky před vypuštěním aklimatizovat?

Důvodů může být víc, třeba i jejich špatný stav před nákupem.