Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Axolotl mexický..nemoc??

Dobrý den.
Od 10.8.2010 máme dva Axolotly Mexické. Jednoho hnědého (Bolek) a druhého bílého (Lolek:-). Oba jsou od začátku chováním zcela rozdílní. Bolek plave jak ďáblík, často i na hladinu se nadechnout. Když podáváme žrádlo, tak okamžitě žere. Lolek je pravý opak. Moc neplave, hýbe se méně, na hladinu vyplouvá zcela zřídka..je zázrak, když ho tam spatříme. Žrádlo žere pomaličku, skoro vždycky než se rozkouká, tak mu ho sežere Bolek. Teď už jim to dáváme tak, aby si taky ulovil svůj dlabanec. Dnes jsme zpozorovali, že Lolek má zadní část trupu (těla) jakoby nahoře, že mu ten zadek nadnáší nahoru. Docela mě to zneklidnilo z důvodu toho, že obecně se ví, že "ryba", když jde na hladinu, většinou natáhne brka. Nemáte prosím s tímto někdo nějakou zkušenost??? Je pravda, že nejsme zas tak zkušení, nevímee spoustu informací, ale snažíme se jim poskytnout vše co potřebují, a učit se a zjišťovat víc a víc. Kdyby pošel, samozřejmě se dá nahradit druhým, ale mrzelo by nás to:-(. Pokud někdo dokáže poradit, budu ráda. Děkuji.

Ahoj, opět se vracím pro radu. Axík,který má bulku na zadní noze, která se už téměř ztratila, strašně málo dlabe a chřadne. Krmím žížaly nachytané na zahradě, krevety nebo mražené ryby. Krmím tak i druhého samečka a ten krásně prosperuje. Když krmím toho malého, tak zhltne 4 malinké kousky (cca půl malé krevety) a další sousta vyplivává. Stejně tak i žížaly. Je tak třetinový oproti druhému a to by měli být stejně staří. Krmím obden max ob dva. Vše začalo s tou bulkou. Dokázali byste mi prosím poradit? Už se pomalu ztrácí před očima.