Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Axolotl mexický..nemoc??

Dobrý den.
Od 10.8.2010 máme dva Axolotly Mexické. Jednoho hnědého (Bolek) a druhého bílého (Lolek:-). Oba jsou od začátku chováním zcela rozdílní. Bolek plave jak ďáblík, často i na hladinu se nadechnout. Když podáváme žrádlo, tak okamžitě žere. Lolek je pravý opak. Moc neplave, hýbe se méně, na hladinu vyplouvá zcela zřídka..je zázrak, když ho tam spatříme. Žrádlo žere pomaličku, skoro vždycky než se rozkouká, tak mu ho sežere Bolek. Teď už jim to dáváme tak, aby si taky ulovil svůj dlabanec. Dnes jsme zpozorovali, že Lolek má zadní část trupu (těla) jakoby nahoře, že mu ten zadek nadnáší nahoru. Docela mě to zneklidnilo z důvodu toho, že obecně se ví, že "ryba", když jde na hladinu, většinou natáhne brka. Nemáte prosím s tímto někdo nějakou zkušenost??? Je pravda, že nejsme zas tak zkušení, nevímee spoustu informací, ale snažíme se jim poskytnout vše co potřebují, a učit se a zjišťovat víc a víc. Kdyby pošel, samozřejmě se dá nahradit druhým, ale mrzelo by nás to:-(. Pokud někdo dokáže poradit, budu ráda. Děkuji.

Naštěstí (zatím) dobře!! Nakapali jsme tam ihned prostředek k výměně vody Akvaregulátor a Biofiltr..ty jejich potřebné mikroorganismy..a taky dali napapat...a čekali. Naštěstí už další den byl dobrý a nadnášení přestalo. Jestli už je ready, to nevím, ale tak snad jo, protože zatím se má k světu..
AVŠAK!!! :-)
Dneska jsem si zase všimla, že vykakal asi tak minimálně 5 kamenů!! :-I
Vím, že Axolotlíci sem tam kamínky pojídají...sami jsme je už taky viděli pozřít nějaký ten kamínek, ale tolik!!! :-o
Takže opět trošku zneklidnění...a přemýšlím, jestli jim nedáváme MÁLO stravy:-(. Ve zverimexu je krmili každým dnem :-I ale zároveň je tam měli i s jinou havětí :-) takže stejně nám nedokázali říct kolik toho vlastně pozřou..jaká by měla být jejich dávka. My jim denně nedáváme..chceme je naučit na to týdenní papáníčko (jak se píše v článcích o Axolotlech)..ale děláme to samozřejmě postupně. Nemůžeme na to přejít hned..z denního žraní a týdenní. Takže dáváme tak co 3 dny.
Ale pokud máte Axolotlíky..můžete mi tak poradit nějakou dávku papání?? Třeba týdenní pro jednoho...nebo pak 2x za týden pro jednoho. ??? Díky. :-)
Za každou radu budu ráda.
Hledala jsem na netu..našla zatím dvě poradny...další na Světu zvířat..doufala jsem, že odpověď bude "okamžitá"...avšak ještě mi od našeho problému nikdo neodpověděl..až vy.
Byla bych ráda za nějaký kontakt na někoho kdo Axolotlíky má a trošku jim rozumí...má s nimi nějaké zkušenosti.
Jak dlouho je máte vy?? A kolik jich máte??, jednoho??
Zatím díky.

Dobrý den
já mam dva axolotlíky (oba jsou samci) a moc dlouho je nemam mozna rok a pul ale skušenosti s nimi mám docela dost dobrý kolikrát se ve zverimexu ptám na samičku ,protože by jsem je chtěla rozmnožit a v nějakých těch zverimexech toho vim o dost víc než oni(např.:jak vipadá vůbec samička neví) ale tet us na vás dotaz.Já axolotly krmím jednou denně večer protože ve dne spí a v noci jsou aktivní krmím je jednou malou žličkou.Ten jeden(mexík) je méně aktivní a ten druhý (olík,poznám je že olík má na hlavě skvrnku oba jsou albínci)je více.Mám tam modrý kamínky často je jedí mívají i modrý bříška několikrát se mi stalo že mi uš vyplavali na hladinu,ale to by nic nemělo znamenat takže nemusíte mít obavy ;-) oni se totiž moc na hladině navzduchují.

K nemocím axolotlů... Vše může být také způsobeno tím, že zároveň s axolotli jsou chovány rybičky. 1-2 nevadí, to si pochytají, ale jakmile je jich tam víc, začínají útočit, ožírat je a to vede k hubnotí a smrti. Dle mých zkušeností jsou obzvláště nebezpečné parmičky.

Zdravim mam podobny problem s jednim z mych dvou axliku.. jeden strasne zhubl a skoro nezere... dal jsem ho oddelene aby se mohl v klidu nazrat ale stejne to nepomaha.. netusim co s nim je :( prisli jste na to cim to bylo zpusobene u vas? muj druhy axolotl je naprosto aktivni pekne tlustej :) ale druhej ja uz snad tretinovej :(

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat jestli axolotlík potřebuje v akváriu tvrdší vodu a popřípadě čím dosáhnu toho aby mu vyhovovala.V chovu axolotla jsem nováček.Mám albína (6 měsíců).Akvárium 45l.

Děkuji za odpověď

Taky by mě zajímalo, jak dosáhnu větší tvrdosti vody...
dále bych měla dotaz, mám jednoho většího a druhého menšího albinotického axíka, v blízké době bych je ráda dala k sobě do jednoho akvárka, ale nevím, zda by mu ten větší nějak neublížil...albínek má +- 10 cm ten druhej cca 25 asi .. díky za odpověď.

děkuju za radu :) ..a ted nedávno jsem si všimla u toho většího, že má něco na ocásku, jen tak lehce jsem o to zavadila, nejde nic vidět ale jak kdyby mu tam něco narostlo, jako kdyby tam měl nějaký vřídek, či něco podobného. Ani nevím, jak dlouho to má, nedávno jsem ho dala do nového akvárka, vodu má čistou, vyměněnou, nevíte, co by to mohlo být ? Chci všem nemocím kdyžtak předejít, chodit s ním po veterinářích by byla si myslím jen ztráta času... díky předem za každou radu !

Zdravím, mám pár měsíců dva Axlíky a poslední dobou pozoruji, že jednomu (pravděpodobně sameček) zčernala pusa a druhému (asi samička) zase černají nohy. Je to jen pigmentace, jak rostou? Nemůže to být nějaká plíseň nebo tak něco? Nemám je od mala, prý je majitel přede mnou měl rok, takže by měli být cca 1,5 roku staří. Jsou v padesáti litrovém akvárku, teplota 20 - 22 °C, krmím 2x - 3x týdně žížalami, které chytám na zahradě. Akvárko je filtrované i vzduchované. V akvárku jsou tři umělé květiny, jeden úkryt a jako podloží akva písek, ten nejjemnější, co jsem sehnal. Měním 2/3 vody týdně, filtr čistím každy týden, je pěnový a jednou za měsíc vyčístím komplet celé akvárko, properu písek atd. Společnost jim dělají tři Ampulárie. Přikládám dvě fotky.

Ahoj, přicházím se zprávou od veterináře a prý je to pravděpodobně kožní nádor z pigmentace.:-( Netroufl si ho odstranit, protože do něj vede velká céva, tak by mohl vykrvacet,kdyby se to nepovedlo. Prý ho to nebolí, jen vadí v pohybu. Tak uvidíme, jak to půjde dal. V Brně je prý specialista na obojživelníky, tak že tam zavolá a dá mi vědět.

Ahoj, opět se vracím pro radu. Axík,který má bulku na zadní noze, která se už téměř ztratila, strašně málo dlabe a chřadne. Krmím žížaly nachytané na zahradě, krevety nebo mražené ryby. Krmím tak i druhého samečka a ten krásně prosperuje. Když krmím toho malého, tak zhltne 4 malinké kousky (cca půl malé krevety) a další sousta vyplivává. Stejně tak i žížaly. Je tak třetinový oproti druhému a to by měli být stejně staří. Krmím obden max ob dva. Vše začalo s tou bulkou. Dokázali byste mi prosím poradit? Už se pomalu ztrácí před očima.