Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak výkoné vzduchovadlo?

Mám velký dotaz. Poradili by jste mi prosím jaké mám koupit správné vzduchovadlo. Máme doma akvárko cca 280 l a teď nám odešel motorek na bubliny do věčných lovišť. Bohužel jsem se zatím nikde nedočetla podle čeho a jak mám vybrat vzduchovadlo nové. Podle sloupce vody? Vodní sloupec u toho našeho je cca 50 cm. Je to rohové po domácku dělané akvárium. Poradíte mi prosím. Díky moc

mám akvárium o obsahu 250 l, sloupec 50cm a používám Tetratec APS100, úplně v pohodě to vystačí, dokonce mi to pohání dvě akvária.
Naopak proti tomu jsem z krabice vyhrabal starý motorek Tetratec AP80, který na tento sloupec nestačí, tady ale může být problém stáří motorku a membrán. Rozdíli ve výkonu těchto motorků si musíš porovnat.

doporučuju motorky elite - dobrý poměr kvalita/cena/výkon,a co je nejdůležitější jsou na ně běžně dostupné a levné náhradní membrány čož se o skoro všech ostatních značkách říci nedá.... i u sebekvalitnějšího motorku je třeba čas od času membrány měnit....

z elitek je rozhodně nejlepší Optima R - je sice dražší a na tvojí litráž předimenzovaný,nicméně má regulaci výkonu,dá se stáhnout a je to i jeden z nejtišších motorků na trhu....mám jich v provozu cca 20 a naprostá spokojenost...