Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodivost

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak změřit nebo zjistit vodivost vody četl jsem že na tření terčovců je třeba mít vodivost 100až200 mikrosiemens a pak to viladit jaká hodnota rybám pasuje nejvíce.

Nejsem si jist, jak moc je to důležité ...
Podle elektrické vodivosti lze velmi přesně posoudit kvalitu měřené tekutiny a snadno z ní lze odvodit i jiné údaje, jako stupeň znečištění, resp. obsah některých látek ve vodě. A na to jsou přístroje tzv. konduktometry, které se skládají z měřicí sondy a z měřicího převodníku ...
Můžeš si ho i vyrobit, ale nepředpokládám že by byl dost přesný. Každopádně na internetu jistě něco najdeš, já osobně jsem teď hledal nějaký výrobek za rozumnou cenu, ale počítej minimálně s tísícikorunou.

http://www.shopakva.cz/konduktometr-adwa-ad-203-ka libracni-roztok-1413-%C2%B5s-p-2828.html

Podle me jde z vodivosti dovodit uplny prd, ale to je vec nazoru. Ona sice vodivost odpovida obsahu rozpustenych soli, ale ne kazda sul ji zveda stejne. Je to takovy orientacni mereni.

Pokud by byla sance si ho u nekoho pujcit, pokusil bych se vyrobu doma. Je nutny pouzit stridavy proud(zvonkovy tr.) a nerezovy elektrody(nebo treba zlaty, pozlacenej cinch je za pul zdarma), staci merit proud obvodem nejakym merackem, napeti je znamy. A z toho si udelat nejakej prepocet.
Jinak 0,1milisiemensu odpovida odporu 10000 ohmu, to je skoro destilovana voda.

nechtěl jsem tím říct že v té vodě něco zjistí, ale pokud si pořídí měření za deseti tisíce, už se dá něco odhadnout :D
Resp. jsem tím chtěl říct že některé látky snižují nebo zvyšují vodivost, ale nikdy bez rozboru pomocí konduktoru nezjistíš obsah látek. Příště se vyjádřím přesněji.