Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybička plave jen svisle

Prosím poraďte,
jedno z pavích oček začalo najednou plavat pouze hlavičkou nahoru - ve svislé poloze. Plave jen bočníma ploutvičkama, ocáskem pohybujen jen málo kdy. Nevíte co by jí mohlo být? A jak jí pomoct?
Díky

Petra

Ještě dodávám - vypozorovali jsme, že se mu začaly na konci ocásku dělat červené tečky. Ale nezdá se, že by mu ho třeba jené rybky okusovaly - ty si ho vůbec nevšímají. Snad nemůže nějak nakazit ostatní.
Díky za radu

CBD exceeded my expectations in every way thanks <a href=https://www.cornbreadhemp.com/products/full-spectrum-cbd-gummies>cbd full spectrum gummies</a> . I've struggled with insomnia in the interest years, and after tiring CBD in the course of the from the word go time, I finally trained a busty eventide of pacific sleep. It was like a weight had been lifted mad my shoulders. The calming effects were calm yet scholarly, allowing me to meaning slow uncomplicatedly without sensibilities woozy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime angst, which was an unexpected but acceptable bonus. The taste was a minute rough, but nothing intolerable. Comprehensive, CBD has been a game-changer inasmuch as my sleep and solicitude issues, and I'm appreciative to have discovered its benefits.