Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ancistrus - rozmnožování

Nezlobte se, že pořád otravuju s těma ancíkama, ale jak poznám, že někam nakladli jikry, abych je mohla včas odebrat do jiného akvárka a ne pak lovit jednotlivé malinké rybičky, až se rozplavou a až jich velké ryby většinu sežerou?
Jeden ze samečků, takový nejvouatější je pořád v díře pod lávovým kamenem a tak nějak tam třese ploutvičkama, vyplouvá, jen když dávám krmení (dopadá mu přímo před vchod do díry). Nemůže tam ty jikry hlídat?
[http://akva.poradna.net/file/view/103-img-0055-jpg ]
sameček před svou jeskyní (všechny ryby si myslí, že když přijdu, dostanou nažrat, proto vylezl - díra, v které většinu času sedí, je za ním)

loading...

Rybky kladou jikry do různých skrýší. Pokud tam tráví většinu času tak hlídá jikry. A tim třesení ploutvíčkama přivádí jikrám čerstvou vodu. Pokud je možný tak se může ten celý kámen přenést do jiné menší nádržky i se samcem. Voda musí mít stejné parametry jako v nádrži. Takhle je budete mít všechny po hromadě.

Krunýřovce můžeš krmit jak tabletama pro rostlinožravé ryby tak i zeleninou. Nejvíc jim chutná list salátu a nebo okurka (hodně kalí vodu). Taky záleží jak velký máš akvárko a kolik jich tam je. Pokud jich je hodně v malém akvarku tak je dobrý měnit vodu častěji a dát tam silnější filtr. Voda může proudit jim se to líbí. A teplotu udržuju kolem 25°C.

Držím palce.

dobry den, byla jsem v domeni, ze salat (spareny) se dava protoze se na nem rychle dela rasa, ze nejedi primo listy, takze jedi primo ten salat? u okurky sem videla, ze tam vykousou diru, ale u salatu, ten mi zrali jen sneci a ty zrovna zivit nechci, teplotu mam ok...ale stejne se mi nedari je mnozit...

Zdravím:-) já mám doma 3 akvária...10, 30 a 60 litrů....z původních 3 ancíků jich mám kolem stovky...krmím tabletami i vločkami....nijak zvlášť pro to nic nedělám....voda - 22 st., čistím 1x za 3 - 4 měsíce....a je mi líto je rozdávat....tak snad jich za chvíli nebude tisíc:-))

Dávám zatím tablety Sera viformo - ale vždy jen kousíček, aby to snědli. Jinak vypadaji vesele, pořád šmejdí po skle, teplota je tam 25°C, jako ve velkém akvárku (btw - mohly neonky sežrat zy ancíky, ktaré jsem nepochytala? Už tam žádné jiné nevidim). Ti malí celkem rostou, zdá se mi, že tak milimetr za týden. Jak ryczhle vlastně maji růst?

Zdravim Já Ancistruse krmim hovezim srdcem a rostou lepe jak po nake zelenine atd neubehl skoro mesic a maj skoro 10cm nechapu jak je to mozny ale je to tak rozhodne doporučuju koupit hovezi srdce a nak osticky velke kostky jim to hodit a pak uvidíte výsledek rozhodne sem tomu neveril když mi to kamarad řekl ale vazne rostou neuvěřitelnou rychlosti :-)

Pro rozmnožení ancistrů rozhodně doporučuji koupit v obchodě(supermarket) kokosový ořech, otevřít taky, aby se v něm udělala pěkná jeskyňka, vybrat dužinu a poté zatížit na dně akvária. Naši ancistráci si je velice oblíbili. Stačí pozorovat, zda některý nehlídá vchod a pokud uvidíte prvního malého ancistříka, staří celý kokosák vzít opatrně do síťky(kterou zablokujete vchod) a celé to přesunout do jiné nádrže(kde máte stejnou vodu a teplotu jako v akváriu).

Váš sameček opravdu asi hlídá jikry. Nám se takto bez problémů množili ve společném akváriu, kde byli i keříčkovci. A nutno dodat, že mnoho mláďat se bez problémů dožilo dospělosti

kdyz ja nemam tak veliky akvarko, abych tam dala kokos, dala jsem jim tam nastojato malou sklenicku (od zeleneho pepre) videla jsem kdysi v pestirne rybicek, jak tam sou jikry ancistrusu v takovy sklenicce..ale me se mnozit nechtej ani v jednom akvarku.. uz je mam od zari (mladata) ale zatim sem na zadnym nevysledovala fousy, tak bud sou mlady, nebo mam peska a mam samy samicky ... v kolika mesicich zivota se u tehle rybky pozna samec od samice... nebo je chyba v ty sklenicce? muzu prendat jen jikry bez samecka do jineho akva, nebo musi i samec...? a maj nejake naroky na tvrdost a ph vody, treba je spatne to... jako zijou tam, ale nemnozej se.... diky za rady..sem zacatecnik, jediny co se mi mnozi sou zivorodky.. ani betty mi nejdou, hajzlik postavi hnizdo, ale pak ho spolecnymi silami se samickou zbouraj a nic (mam dve samice, zkusila sem je vystridat a zadna zmena) :,o( tak treba aspon ty ancistrusy

Ti naši se začali rozmnožovat sami, když dorostli do velikosti asi 5 - 6 cm, samečkovi vyrostly mohutné rozvětvené vousky, samička je nemá. Zatím mi jejich odchov připadá snadný - už máme třetí várku malinkých rybiček (bohužel ty první, které jsme nevyndali ze polečnoho akvárka asi sežraly ostatní ryby), ti, co se vylíhly před měsícem měří asi 1,5 cm a vypadá, že sameček zase sedí ve své jeskyni a hlídá další jikry (pořídíme mu ten kokosák, co radil kolega viz výše, aby se mi pak snadno přendavali malí ancistrusíci - po jednom se hrozně blbě chytaji). Vypozorovala jsem, že dokud jsou hodně malí, nechtěji žrát tabletky, ani jiné krmivo, jen tak si luxují stěny akvárka, žrát začali až když měřili víc než 1 cm - to stejné, co maji rádi dospělí.

Ten česnek, to je zajímavé. Nám se jednou objevily hlístice v gupčím akváriu, u dvou samic a taky jsme je přeléčili česnekem - a to prý jsem sadista - protože prostě česnek je na červy (ryby byly okamžitě odloveny a léčba probíhala v karanténě). Akva jsme důkladněji než obvykle odkalili a od té doby nic - je to víc jak půl roku. Odborná literatura nás děsila, jak nám pomře celá populace a kdesi cosi a opravdu - stačilo důkladněji uklidit a už se u žádné další ryby nic neprojevilo.
Na druhou stranu, jiná situace asi bude u zavedeného a zdravého akvária (ty samice byly starší, takže asi trochu víc cimprlich) a jiná u ... ??? To jsme se ještě nedozvěděli. Jen, že má akva 25l...

Ahoj asi ti moc neporadím,ale před 14dny jsem čistila akva a až po té jsem si všimla malych ancistrusů,nic specialního s nima nedělám,taky netuším..šok přežili,jsou stále naštosavaný za filtrem nebo v krajích nadrže.Cistím častěji filtr a zvedla jsem o stupen teplotu..Myslím ,že samec hlídá další snůšku.Hodně štěstí.

Chtěl bych se zeptat, jak často mívají samičky ancistruse mladé, pokud je po ruce nějaký partner a kolik najednou jich tak bývá? Nedávno jsem náhodou objevil 6 asi 1cm dlouhých mladých...a mám asi 8cm samečka a dvě 5cm samičky. V akváriu jsou krom nich další dva druhy býložravých ryb a vodní želva a žádný problém, že by mladé něco požíralo.

No tak z první várky se žádnej neuchytl, samec byl asi nezkušenej a vykousal mlady brzo. Za necely dva měsíce jsem našel další vajíčka od stejné samičky a po 4dnech jich hodně zmizelo. Měl jsem za to, že je zas samec vykousal a zbytky nasál filtr. Dnes jsem zažil šok, jdu krmit ancíky a koukám cca 11 kusů kolem 1,5 cm velkých ancíků tam najednou plavalo a já nechápal. Nevím kde byly a ničeho jsem si týden nevšiml. Každopádně jsou krásny. Kdyby někdo byl z Brna a chtěl , tak jich pár daruji do dobrých rukou.

dobrý den můžu se zeptat mam doma 2 ancistrusy a nevim co je to jestli kluci nobo holky jeden se porad skovava do vsech skrysi a děr co tam mam a ten druhej je od te doby co sem ho prines porad pod filtrem poradte kdo se skovava kde jesli se pod filtrem skovavaji holky nebo kluci a nebo jestli se holky nebo kluci skovavaji do děr nevim poradte dekuji za odpovědi :D

Vždyť si to sakra vyhledej, namátkou jsem si z toho odkazu na google otevřel 5 stránek a na všech tyhle informace byly ! Vím že taková odpověď není "politicky korektní", ale zkus projevit trochu samostatného myšlení... A kdybys to fakt nikde nevyčetl, pohlaví se najisto pozná od 5-6cm, dřív těžko.

Já mám samičku a samečka v akváriu s cca 1cm velkýma rybičkama, už dvakrát se mi tam objevili malí ancíci, bylo jich vždy kolem 20, ale přežívá jen 1 :-( Nevíte čím to může být? Vodu měním...

Mně se v akvariu se skalárami podařilo odchovat první várku sumečků. Mám samičku a samečka, kteří jsou staří cca 1,5 roku. Přendala jsem je do menšího akvaria a vyklubalo se jich 55. Když se začali zbarvovat, zjistila jsem, že někteří jsou albínci. Teď jsou staří měsíc a měří 1,5 cm. Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho je můžu někomu začít nabízet a jak velcí musí asi tak být. Jestli někdo z Prahy shání ancíky, tak nabízím obě barvy.

Dobrý den,měl bych zájem odkoupit od Vás zatím 5 samiček ancistrusů mám 2 samce asi 15cm jestli ještě nejsou k poznání tak to risknu, zatím mám 112l akvárium a budu pořizovat 200l tak bych od Vás ještě nějaké odkoupil, prosím o kontakt tel.720590041 děkuji Soukup.

zdravím mam doma jednoho samečka a samičku Kruniřovce mnohoostneho a vilihly se nám male máme je oddelené ale nevím kdy je oddelt od otce jestly kdyz je mam oddelene od ostatnich ryb jestly je mam nechat s otcem a nebo s matkou a nebo samotné děkuji za odpověd

dobbry den moc bych chtěla rozmnožit anciky mam samce ale toho nemuzu najit ted v akvarium je tam jen samice zkousela jsem se divat do rostlin a do meho velkeho kamenu jestli tam neni ale nemuzu ho najit...chci si jeste vzit od moji babičky z akvaria samici a samce uz ty sve ancitruse budu mit 2 roky a porad se nerozmnozuji chci jeste pridat tu samici a samce od babi...tak se chci zeptat jak dlouho je tam musim mit aby se sparily ?a hlavne jak to poznam?

Zdravím všechny, potýkám se s tímto problémem: ve čtvrtek večer se mi vytřeli Antíci a nakladli jikry do jeskyňky a samec začal o ně pečovat. Samec hlídal a ovíval příkladně, ale včera odpoledne začal jikry vyhazovat postupně z dutiny a posléze, když už tam žádné neměl, tak vylezl a a dělal jako by právě nepřišel o rodinu. Netuším co se mohlo pokazit .

Dobrý den. Tohle oni dělají, poznají které jikry plesniví, které nejsou oplodněné nebo ty mrtvé a vyhazují je. Obsas se také stane že samec vyhodí čast jiker omylem při jejich okysličování ovíváním. Ale že vyházel všechny by mohlo znamenat, že byly všechny v nepořádku. Nepoužíváte v akváriu nějakou chemii? Nejen v akváriu ale i v pokoji kde to akvárko je (repelenty, elektrický osvěžovač vzduchu, lak na vlasy, atd.)?

Dobrý den,
před dvěma dny jsem si odpoledne všimla, že samec ancika hlídá skořápku kokosu a odhání všechny rybky, co se kolem jen mihnou, tak jsem ho i se skořápkou přenesla do menšího 10l akvária (s vodou z původního akva), aby měl klid. Do akvárka jsem dala zajetý filtr z jiného akva a vzduchovací kamínek, teplotu udržuji na 25-26°C (jako v původním akva). I když jsem byla opatrná, tak se hrozen jiker v novém akva ze skořápky utrhl a spadl na dno - ale zůstal pod ní. Hned první večer ho ancik vyhodil z kokosu ven - k filtru, na kterém je přes celý den přicucnutý a o jikry se nijak nestará (aspoň jsem ho jinde neviděla). Včera jsem postrčila ten hrozen zpátky do kokosu, ke vchodu jsem dala ten vzduchovací kamínek, a dnes ráno už byly jikry zase venku. Voda je čistá, bez zákalu (první den jsem přidala dvě kapky Acriflavinu jako prevenci proti zaplísnění jiker), denně měním 1/3 vody, na jikrách žádnou plíseň nevidím. Jsem zmatená ze samcova chování - znamená to něco ? Je něco špatně ?