Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak docílit křišťálově čisté vody?

Dobrý večer všem,

ve svém akváriu se potýkám s následujícím problémem. Nemohu docílit toho, aby voda byla křišťálově průzračná, ve vodě mi stále plavou malinkatá smítka (tečky, kousky). Akvárium není přerybněné,ryby nejsou překrmovány, filtr čistím 1x týdně, 1x za jeden až dva týdny měním vodu. Cca před měsíce jsem koupila novou filtrační houbu a problém je stále, nepomůže ani výměna vody :-( Voda nemá typický mlhový zákal.
Nevím si už rady, poradíte?
Všem předem děkuji

Chybí důležité údaje, které postrádám i já, začátečník v akvaristice, zkušenější si nejspíš vyptají ještě další:
Jak staré je akvárium, resp kdy bylo založeno?
Jednou týdne, nebo jednou za dva týdny měníte jaký objem vody?
Jaká je osádka akvária?
Objem akvária?
Čím krmíte?

Můj názor je takový, že děláte začátečnickou chybu a nenecháte akvárium ustálit, aby se v něm nastartovala nějaká "biologická rovnováha"..