Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zakalene akvarko

Ahoj,v sobotu jsem naplnil akvarko studnicni vodou test byl skoro v poradku az na tvrdost ale tak zle to nebylo.Pote jsem puzil crystalwater podle doporuceni ve zverimexu.Voda byla opravdu krasne cista a to celou sobotu i nedeli ale dnes je zakalena vypada to jako bych tam nalil mliko je to zabarvene mirne do bila.Pokud nekdo vite prosim o radu co stim.moc dekuji..

už se to tu podrobně řešilo,zkus trošičku hledat....

proto jen stručně:jedná se o přemnožení nálevníků u nově založených akvárií běžná záležitost.

zmizí to samo,chce to jen trpělivost,nejlepší čím to můžeš vyřešit je nalít do akvária kal z vypraného již funkčního filtru,zároven si tím "nastartuješ" svůj nový filtr.

pokud tam máš ryby chce to dostatečně vzduchovat,nálevník dost ubírá z vody kyslík.

moc dekuji,nevedel jsem si vubec rady nemam absolutne zadne zkusenosti akvarko sem nedavno dostal jj mam tam ryby 20 neonek 10 parmicek 3 pancernicky 5 cichavcu 4 skalary 3 ancistrusy 3 sumecky akvarko ma 190 litru vzduchovani bezi nonstop tak mam strach aby to pro tolik ryb stacilo

nitrivec tomu určitě pomůže,je to v podstatě totéž jako dát tam kal s funkčního filtru,jen je to pomalejší a stojí to peníze.
acriflavin apod tomu nepomůže jen si akva zbytečně za....áš chemií...
bez zásahu to většinou netrvá dýl než týden,s kalem to leckdy zmizí do 24-48 hodim...

Pořídil jsem si akvarium a druhý den se oběvil hustý zákal jak mléko. to že se to normalně stává už jsem zjistil jen bych rád věděl jestli někdo nezná nákej recept jak se toho co nejrychleji zbavit. Jako co tam přidat krom těch chemických ......, Dočetl jsem se že zaběhnutý filtr pomůže, existuje ještě něco ?

Není možnost ty rybky na čas dát pryč, vrátit nebo tak? Jinak jestli bylo překrmeno a žrádlo plesnivý na dně, tak jedině odkalit ne? Teď bych měnila každý den část vody, skoro nekrmit, filtr puštěný nonstop ..... Nevím jak to máte s rostlinama, ale mělo by jich tam být co nejvíc. A pak už se jen modlit...

jéžišmarjá jenom neodkalovat!to se ti to ještě namnoží,jinak rybky by bylo zapotřebá opravdu dát pryč nechat to dva týdny při puštěném filtru,přidat rostlinky jak už bylo řečeno,např. rychlerostoucí limnophillu sesilifloru,microsoriu pteropus a po dvou týdnech minimálně teprve přidat rybky

jen pro doplnění-ty kameny co podle fotek v akváriu máš-mám pocit že to je nějaký vápenec-určitě by stálo za to si to ověřit,pokud to bude on,zbavil bych se ho-píšeš že používáš studniční vodu-ta sama o sobě bývá většinou dost tvrdá,a vápenec to ještě zhorší-při téhle osádce to může dělat problémy,v extrémních případech může vápenec způsobovat nebo přispívat k zákalu-rozpouští se (i když pomalu)
-abych předešel dalšímu dotazu- "koupili jsme to v akvaristice(to jsem poznal) takže když to prodávají bude to určitě vhodné ???" "ta slečna to říkala,atd" - na to bych určitě nespoléhal,dneska se v akvaristikách prodává leccos.....viz. potápěč,zřícenina a bílo-červeno-modrý písek (sorry nemoh jsem si to odpustit,i když proti gustu...aspon to neškodí,i když při téhle barvě písku u těchto druhů ryb nepočítej s ukázkovým zbarvením-specielně u neonek nee)
Btw. ta kytka v popředí-Microsorium pteropus-zasazená do dna moc neporoste-tedy pokud vůbec-připevni jí gumičkou nebo silonem k tomu kořeni tam se jí bude dařit o moc líp...

Modrá a červená barva u ryb (tj. neonky atd.) nejlépe vynikne nad tmavým pozadím, tj. tmavý (černý) písek a tmavé pozadí.
Koukala jsem se na fotky akvária, přidejte rostliny, máte jich tam žalostně málo. Čím více rostlin, tím se v akva lépe udrží biologická rovnováha. Pořiďte některé z níže uvedených:
Sagittaria subulata - Šípatka šídlatá
Valisneria
Bacopa caroliniana nebo monnieri
Egeria
Hygrophila difformis – mokřanka dvojkvětá
Hygrophila polysperma – m. mnohosemenná
Limnophila sessiliflora - bahnatka bezstopečná
Ludwigia repens - zakucelka plazivá
Najas guadalupensis - řečanka guadalupská
Rotala rotundifolia - kolovka indická
Ceratopteris thalictroides - rohatec žluťuchovitý (syn. C. siliquosa)

Ahojky lidicky koupil jsem novy filtr a dal jsem ho do akvarka i s tim starym a voda v akvarku se mi zakalila neni videt ani na zadni stranu akvarka co sti mam delat. Mel jsem v planu upustit vodu a dat odstatou dekuji za rady.