Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paví očko-"krvavý flek"

Dobrý den, moc prosím o radu. Dneska jsem si všimla na mojí samičce gupky zafialoveného boku. Po obouch stranách. Je to jakoby rozlitá krev pod povrchem. Nevím od čeho to může mít. Ještě ráno to neměla a vůbec nemám tušení, co s tím mám dělat, nebo jak tomu případně zabránít, aby se to nestávalo dále. Moc prosím o radu. Popřípadě mohu doložit i fotografií.

Akvaristika (bohužel) je dneska jen byznis, takže jde hlavně o to mít co prodávat, takže se prodávají různý dekorace.
Viděl jsem už různý věci.
například tu cichlidu papouščí vyšlechtěnou do tvraru srdce(fakt nekecám)
neměla ocas, ani kořen ocasu, takže vrchní a spodní část těla společně s protaženýma ploutvema tvořili jako by srdce.
Našel jsem i foto:
http://www.cichlids.com/pictures/pic/Shy_Heart_Par rot.html
http://www.jwz.org/bigheads/capt.sge.kde10.1302041 65923.photo00.default-377x259.jpg

u nás se to nesmí prodávat, ze zákona se nesmí prodávat zvířata, kterým záměrně chybí část těla.

Chtěla bych všem moc poděkovat za snahu. Oslovování mě v mužském rodu, je taková maličkost, že když budete chtít oslovujte mě třeba Milane. :D noo.. a k tomu hradu a umělejm květinám. Nemám zrovna moc velké akvárko, každá živá rostlina mi uhnila, ale přišlo mi jako špatný, aby tam nebyly kytky žádný, i když už to nemá takový efekt. Teď k hlavnímu tématu. Mělo to velice rychlý spád. Před chvilkou jsem rybičku vylovovala mrtvou. Nicméně moc děkuji za vaši snahu.

Je to tak jak píše mamejeradi. Malé akva, velké problémy. Další příčina může byt,že je nádrž noveji založená a v nezajetém dně se kytkám moc nedaří. Chce to koupit ty nejobyčejnější rychle rostoucí kytky, kterým nevadí ani špatné osvětlení. Nejlépe dostat od nejakého akvaristy přebytky. Kdyby to šlo tak daruji tento kýbl Kryptokorýn a Microsoria.

Pěkný kytky, mají zdravou "barvu" :-) nikde neni vidět žádná řasa....
Jen mě napadá, rozdejchá to to akvárium, když ho takhle probereš?
Mě se stalo že jsem měl mraky obyč. šípatek, tolik, že vzít ten porost u hladiny za listy na každém konci akvária, tak to snad vyndám i s pískem.
Tak jsem to hodně protrhal a bylo po, narušil jsem rovnováhu mezi kytkama a rybama a kytky to nerozdejchali.
Ale je pravda, že to bylo celkem přerybněný, bylo to akvárium kde rostly živorodky určený na prodej....

Co se týče toho malého akvária, tak to je těžký..
Obyč. lidi už musejí počítat co si můžou dovolit a co ne a když chce dítko akvárium koupí se za 1000kč malej set kde je "jakoby všechno" a pak to nefunguje úplně přesně jak by mělo.
Ikdyž je v ceně akvária světlo, topítko a jakštakš filtr, tak stačí aby dítko nasypalo krmení a je průšvih.
Málo vody v kombinaci s malim filtrem to nezmákne a voda je zkažená a už se loví první mrtvolky. Ještě hůř, když se rybky koupí někde ve velkym pet centru, kde ty hoolky co tam prodávají nepoznají samečka od samičky.
To se mrtvolky loví hned druhý den...
Holt je doba dělaná na kvantitu za pár korun než na kvalitu

To je jen asi 1/2 :-) část kytek vždycky dám k tlamovcům a ty si na ní pochutnají. Po 1 měsíci pak vyndám jen kořeny a části stonků. Tyhe kytky jsou z akva které používám jako rozplavku pro mladé, takže zase tolik odpadu nevyprodukují jako dospělé ryby. Jednou za čas je potřeba nádrž protrhat. Zatím problémy nejsou.

Ono je to dnes s tím začínáním akvaristiy na jednu starnu jednodušší, na druhou stranu mě připadá, že si to pořizujou lidi jen tak na zkoušku jak je to bude bavit. Já si pamatuju že jako kluk jsem si první akvárko dal dohromady sám z kovového rámu od takové ty vitríny jak je u doktorů. Objem to mělo asi 60 litrů. Druhé akva bylo už připraveno na míru z uhelníků a svařeno asi 150 L. Potom už přišla éra Cenusilu z NDR a lepená akvária. Osvětlení jsem si vždy vyráběl sám. S tím osvětlením to platí dodnes. Nějak se mi nechce platit hříšné peníze za vyrobené osvětlovací rampy, když jdou použít tlumivky a patice z vyřazených zářivek. skřínka a kryt z lamina.Já vím to Ty jako prodejce nerad slyšíš,ale nějak mám pocit, že z toho má člověk větší radost když to "vybuduje" sám než když to koupí jako komlplet. Je pravda že termostaty a topení už taky kupuji a nevyrábim jako dřív. Jeden historický mi leží na půdě v krabici,klasická skleněná fajfka na konci baňka, ve které byl eter a ve fajfce rtuť která spojovala a rozpojovala dva drátky které spínaly obvod. Dokonnce bych tam i našel ještě topnou spirálu, která se dávala do skleněné trubičky a ta se nad hořákem od plynu ohnula do U. Možná i části prvního vyrobeného vzduchovacího motorku bych tam našel.:-D
Nakonec tohle jem si taky dělal sám celé Obsah 350 L a celková cena Bez filtru a topení do 2000 a to hlavní částku "sežralo" sklo

Pěkný,
Demasony mám rád, i jsem je jeden čas množil a prodej.
Dneska je hrozná doba.
Lidi co bysi toho vážili na to nemají a ty co na to mají si ty peníze kolikrát ani nezaslouží...
Taky si pamatuju návštěvy NDR a účelem pořízení lepidla a třeba hadičky :-)
Já se právě potýkám s myšlenkou, jestli rybky zase prodávat....
Jestli prodejnu přestěhovat jinam a prodávat zase živý zboží, teď jsem sice v prostorách pro eshop parádních, ale nikdo sem nechodí a jen tím eshopem to nějak nemůžu utáhnout :-(

Abych pravdu řek, tak prodej živých ryb v dnešní době je asi prodělek nebo 0 od 0 pojde. Pkud spočítám náklady na energii a cenu rybky tak je to v mínusu. Já už ryby do akvaristik ani nedávám, to se fak nevyplatí. Když už mám ryb navíc, tak tam těch pár kousků donesu zadáčo,ale většinu jich rozdám. Ceny ryb jsou snad stejné jak za minulého režimu a cena energií šla nahoru snad 20x.
Pokud bys jsi chtěl ryby taky prodávat tak jen snad svůj přebytek a nebo od někoho kdo taky pěstuje pro zábavu a občas něco donese zadáčo. To by člověk opravdu musel mít svoji pěstírnu a hlavní část posílat do zahraničí.
Raději bych se zaměřil na lepení akvárka na míru a k tomu výrobu 3D pozadí. Popřípadě dovoz techniky a dekorace přímo od výrobce z "Číny"

Tak pokud máš doma nějaké přebytky tak za zkoušku nic nedáš. Dnes má většina pěstíren i svůj zásilkový obchod a dostl lidí ve větším nakupuje tam a ani mi "rozdávači" moc akvaristikám nepřidáme , to je jasný i když právě jsem ty kytky z kýble odvezl do akvyristiky tak snad nějakou kačku z toho utrží. Mě je prostě to líto hodit na kompost, když to druhému alespoň trochu pomůže. Nevím jak velká je poptávka v Tvém shopu,to musíš posoudit sám jak moc se lidi na ryby ptají. Rozhodně bych ,ale z počátku dělal jen ty "klasické" kousky co se prodávjí v menším, jako pávčáci, neonky, tetrazony, BlackMolly, a některé tetry. Bohužel je to všechno o penězích, pokud nebude u většiny obyvatel kupní síla, první na to dojedou obchodníci a služby. Taky o tom něco vím, při opravách aut.