Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklé břicho u neonky?

Dobrý den,jedné neonce něco leze z břicha-přijde mi to jako maso,ale nevím.Nejdříve to břicho měla větši než ostatní a dnes ji to jako kdyby prasklo.poradíte mi co to je a jak to řešit nebo neřešit?Diky

diagnoza na dálku bez možnosti aspon vidět zvíře na fotce je problém,ale je fakt že první co mně napadlo je "přežrání" - většinou se to stane při krmení živým,hlavně pokud je to jen občas -pro ryby nezvykle atraktivní a chutná potrava pak může způsobit i rupturu.Druhá možnost je překrmení suchým krmivem které v břiše nabobtná...důvod může být samo i jinde.
S tím Entizolem opatrně,preventivně a bez konkrétní diagnozy bych ho určitě nedával,krom toho že to není nic zdravého,likviduje denitrifikační bakterie.
Já osobně bych rybě předved jak temně hučí niagááára.... ostatní sledoval a řešil až případný další problém,který myslím nepřijde.

je to stejné jako preventivně dávat antibiotika...vyrobíš tím pěkné velké a dobře žeroucí kryply které krom toho že nebudou plodní vůbec nebo částečně,budou trop na játra,ledviny,o imunitě nemluvě.....
terčovci jsou samostatná kapitola,těžce srovnatelná z běžnými rybami ale i tam bych byl na četnost a dávkování opatrný- daleko víc se vyplatí kupovat je z co nejlepšího zdroje,taktéž krmení pro ně-pak to s trochou štěstí nebudeš potřebovat nikdy....