Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklé břicho u neonky?

Dobrý den,jedné neonce něco leze z břicha-přijde mi to jako maso,ale nevím.Nejdříve to břicho měla větši než ostatní a dnes ji to jako kdyby prasklo.poradíte mi co to je a jak to řešit nebo neřešit?Diky

Těch příčin může být víc od infekční vodnatelnosti (u té jsou i zježené šupiny) až po bičíkovce kteří se dostali do krve, orgánů a i těla ryby. To pak vypadá jako by prasklo břicho. Nicméně v tomto stádiu je jediná možnost. Nenechat rybku déle trápit a ukončit to.
Sledovat u ostatních ryb jaké mají výkaly. Pokud budou mít dlouhé bílé výkaly a nebo i jako potrhané, popřípadě tenké jako dlohý vlas. Je potřeba nasadit léčbu, třeba Entizolem.
Lepší by bylo sem dát foto.

diagnoza na dálku bez možnosti aspon vidět zvíře na fotce je problém,ale je fakt že první co mně napadlo je "přežrání" - většinou se to stane při krmení živým,hlavně pokud je to jen občas -pro ryby nezvykle atraktivní a chutná potrava pak může způsobit i rupturu.Druhá možnost je překrmení suchým krmivem které v břiše nabobtná...důvod může být samo i jinde.
S tím Entizolem opatrně,preventivně a bez konkrétní diagnozy bych ho určitě nedával,krom toho že to není nic zdravého,likviduje denitrifikační bakterie.
Já osobně bych rybě předved jak temně hučí niagááára.... ostatní sledoval a řešil až případný další problém,který myslím nepřijde.

je to stejné jako preventivně dávat antibiotika...vyrobíš tím pěkné velké a dobře žeroucí kryply které krom toho že nebudou plodní vůbec nebo částečně,budou trop na játra,ledviny,o imunitě nemluvě.....
terčovci jsou samostatná kapitola,těžce srovnatelná z běžnými rybami ale i tam bych byl na četnost a dávkování opatrný- daleko víc se vyplatí kupovat je z co nejlepšího zdroje,taktéž krmení pro ně-pak to s trochou štěstí nebudeš potřebovat nikdy....