Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ESHA 2000?

Dobrý den, prosím o radu. Chystám se koupit nějaké co nejuniverzálnější léčivo pro rybky. Už jsme měli krupičku, Hexamitu i rozpad ploutví. Doma mám Costapur, ale moc se mi nikdy neosvědčil.. Co jsem pročítala weby, měla by být poměrně "širokospektrá" ESHA 2000. Máte s tím zkušenosti? Díky!

nejhorsi volba kterou muzes udelat je koupit "sirokospektralni" lecivo.
kazda nemoc ma sveho puvodce a kazdy je cittlivy na jinou latku, kdyby existovalo neco co je vsechny spolehlive zahuby, nic jine by se neprodavalo.
trosku se nad tim zkus zamyslet nez investujes nechutne penize do barevne tekutiny s peknou krabickou ...
ja osobne funguju na soli a teple vode jiz 20 let, samozrejme ze uhynu se v pripade nemoci nikdy nevyhnes, nic mene lepsi nez jakekoli lecivo je rozhodne dobra kondice ryb, !!!! karantena !!!!, kupovani z osvedcenych zdroju ...

Dusan

Dobrý den, děkuji za Váš příspěvek. Samozřejmě, že o těchto "léčivech" jako je sůl, Savo nebo manganistan vím, ale vzhledem k tomu, že bych nerada např. s chlorem experimentovala, množství přípravku na objem vody v akva se web od webu liší. Prosím proto o informaci - jaký je poměr sůl/l vody? Děkuji. Irena

v pripade nemoci jsem vzdycky ryby prelovil do mensiho 120l akvarka a tam dal tak 5 polevkove lzyce soli (pozor rozpustene predem v lahvi, nikoliv primo sul do vody !!!)

jako prevenci obcas (jednou za pul roku rekneme) davam to same mnozstvi do hlavniho akvarka velikosti 370l.

teplotu na 28°C v pripade nemoci

teplotu na 22-24°C v normalu

D.

Zdravím vás,
je nutné si uvědomit, že tento přípravek neslouží k léčení ryb, ale k prevenci ve své podstatě jako desinfekce. Osobně mám s tímto přípravkem velmi dobré skušenosti. Akvaristiku provozuji již přes 10 let a pěstuji terčovce.