Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rak mramorovy a filtr

Dobry den,
mam doma 4 raky mramorove a u nich v akvariu vnitrni filtr atman at-f301. Jsem zacatecnik, ale zda se mi ze tento filtr dela pomerne velky proud.Proto se chci zeptat, jestli je to na skodu a proudeni vody temto rakum vadi.
Dale bych se chtel zeptat, jestli se muze filtr na noc vypinat, protoze me to pri spani celkem rusi, ikdyz neni zrovna moc hlucny. Nekde jsem cetl ze vypnuti, zacina bakterie uvnitr filtru zabijet...
Za odpoved predem dekuji

Ahoj, myslím ,že rakům proudění moc nevadí. Ale jestli je ten proud moc silný tak zkus ten filtr natočit na stěnu aby se proud vody rozrážel o stěnu akvária.

A k tomu filtru. Filtr by měl bežet furt, protože jak píšeš, ve filtru se vytvoří užitečné bakterie, které pomáhají čistit vodu. A ty tím jak vypneš filtr tak tím zredukuješ všechny bakterie, které se tam vytvořily. Takže nech běžet filtr pořád.
Ať se ti daří.
:-)

Filtr se dá seštelovat na minimální výkon, ale zrovna raci na silnější proud vody nijak citliví nejsou...stačí proud nasměrovat tak, aby se o něco tříštil, jak už tu bylo psáno. Co se týče toho vypínání- tak to bys ho musel(a) po každém vypnutí pořádně vyprat. Protože tím že ho vypneš se zastaví přísun kyslíku a potřebné aerobní bakterie uhynou. Naopak se rozmnoží anaerobní, které produkují amoniak- a jak zapneš filtr, tak se veškeré ty škodlivé látky dostanou do vody. kdybys filtr vypláchl(a), tak sice vypláchneš čpavek, ale filtr bude bez osídlení prospěšnýma bakteriema a bude fungovat jenom mechanicky, což je taky k prdu...takže buď špunty do uší, nebo si zvyknout ;-)

Dekuju za rady,
Filtr uz nevypinam, jen na noc zaskrtim hadicku pridavnyho okyslicovani a filtr bezi i pres noc naprosto tise.
Filtr vypnu vzdy jen na minutku kdyz krmim, to doufam ze na takovou chvili vypnute nevadi.
Jinak proud, uz neresim, rakum to ocividne nevadi a vypada to ze se jim dari :-)