Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta bojovnice (agresivní samička okousává samečka)

Dobrý den!
Mám doma malé bettanium.V něm dvě samičky a jednoho samce.Jedna ze samiček je dost agrasivní samečka úplně ohryzala dá se stím něco dělat?Zatím jsem samečka přendala vedle.ale mám strach že okouše i druhou samičku pořát na ní utočí!Děkuji za odpověd PS:Dorostou samečkovi ploutve a když tak jak dlouho to trvá?

loading...

bojovniciam potrhané plutvy obyčajne dorastú, v priebehu pár týždňov (podľa miery poškodenia).
tiež som kedysi pozoroval agresívne správanie samice voči samcovi, väčšinou keď sa samec chcel páriť a samica nebola pripravená (a bola zároveň dostatočne sebavedomá, aby to samcovi dala najavo).

možno lepšie než oddeliť samca by bolo dať preč tú agresívnu samicu, ak ide aj do druhej... občas im "rupne v bedni", okrem bojovníc som to zažil aj u rajovcov a dokonca som mal jednu samicu mečovky, čo pravidelne "válčila" so samcom

Chcela by som sa opýtať. Dostala som samčeka a samičku. Prvé dni boli v poriadku samček občas naháňal samičku tá mu utekala. Po asi týždni začala samička okusávať samčeka. Za jednu noc ho celého dotrhala. On už ani nepláva len bol na jednej strane akvária. Samičku sme oddelili dali sme ju vedľa akvária kde je samček. Samička naráža do skla a chce ísť za samčekom.
Bojí sa ich dať zase dokopy že bude samička znovu útočiť. Je ešte šanca že samček "zmužnie" a začne naháňať samičku? Čo mám robiť ? (akvárium je dosť veľké, iné rybky v ňom nie sú, je dosť zarastené takže sa majú kam ukrývať)
Ďakujem

To
jsem ještě neslišela u mě to bylo na opak hm zkusla bych jí odstavit a dát do jiného akvárka z hladu jí asi neokusuje ale možná skusit víc krmit ale u sebe bych je už moc nenechávala u mě to mov dobře nedopadlo samičku mi samec úpůně umořil tak přeju dohne štěsí v chovu:-):-):-)

Betty se mi ve společné nádrži (200L) příliš neosvedčily, útočily na menší rybky, požíraly "miminka" (což pochopitelně dělají skoro všechny ryby, ale betty se v tomto obzvláště činily). Samice jsem rozdal, betťák mi zůstal, potřeboval bych ho přesunout do bývalé porodničky (5L), kterou už nepoužívám, protože mám tu síťovou do akvária. Bude mu to stačit? Byl by tam sám.

5 litrů je málo. Nevejde se vám tam žádná technika (topení, filtr)...bez toho vám moc dlouho nevydrží, plus samozřejmě strašně málo životního prostoru...k tomu stačí zdravý rozum, aby to člověk domyslel. Jako životní minimum pro jednu bettu bych volila 20 litrů. Tam už se topení, i filtr vejde...