Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bojovnice?

Ahoj,
dostal jsem Bojovnici s malým akvárkem 15x25x15cm (šxdxv) - vnější rozměry.
Pokoušel jsem se i bojovnici trochu vyfotit: imageshack.us , imageshack.us , imageshack.us
i když to moc nešlo.... :( :)
V akvárku jsou kamínky, 2 umělé rostlinky a 1 živá (taková přeslička).
Vrchní kryt je řešený pomocí kartonu, ve kterém jsou díry na přístup vzduchu, ale zabraňující vyskočení rybičky z akvárka. Karton je zatížen plastovou krabičkou se žrádlem: TetraMin (asi něco takového: 1237_tetramin_neu_1.jpg?language=en

Ale abych přešel přímo k "problému". S rybičkama mám už nějaké zkušenosti, ale s bojovnicí ještě ne.
Co bych jí měl dat do tak malého akvárka ještě? Voda se mi zdá docela zakalená (mám jí tam 2 dny). Z čeho udělat poklop? Pexisklo nebo klasické sklo nebo z něčeho jiného? Jak vyřešit do tak malého akvárka světlo? Teplota vody? Mám pořídit jí nějaké topítko? nebo jí stačí pokojová teplota? (Přes zimu se snažím mít v pokoji na noc kolem 19-20°C a přes den kolem 20-22°C.
Případně více informací dodám. Předem díky za odpovědi a případné rady. :)

Taky jsem chovala bojovnici a chtěla bych upozornit že jestli jsou v plánů samičky koupila bych více než jedno samečci jsou dost jak to nazvat při chuti a jednu samičku by uhnali tu mou uhnal až k smrti.Tak radši více.A slyšela jsem že bojovnice se sem tam nadechnou i nad hladinou nu navím co je na tom pravdi ale je to možné hodně štěstí s chovem:-):-):-)

Prozradím Ti jednu věc- nemusíš uplně nutně reagovat na všechny vlákna příspěvkem ;-) Obzvlášť, když k danému tématu máš málo nebo žádné zkušenosti. My Tě tu za to sice neubijeme, ale je celkem zbytečné psát do éteru zbytečné příspěvky ;-) Je dobré, než člověk něco někam napíše si rozmyslet, jestli vůbec má cenu reagovat a jak. Ono potom také podle toho s ním ostatní účastníci fóra jednají...

Děkuji strašně moc všem :) Vše co jsem potřeboval vědět je vyřešené. :) Teplotu držím "špuntíkovi" na 27°C. Je v akvárku, které má objem 15l. Mám tam 2 umělé rostlinky a 1 "živou" rostlinku. Pro komfort jsem jí tam pořídil topítko a filtr. Udělal jsem jí i kryt zvrchu z plexi skla, do kterého jsem udělal i pár dír a celé sbrousil, vyleštil a vygravíroval motiv, aby to vypadalo hezky. :) Světlo jsem udělal z pásku diod (bílé teplé). Jsou voděodolné, takže jsem je přidělal k plexisklu. Ještě jednou děkuji moc všem co mi poradily nebo se mi aspoň snažili pomoc. Toto téma tedy označuji jako vyřešené.