Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě akvaria - parametry

Zdravím všechny. Uvažuji o koupi akvaria pro nenáročný chov, levnější kategorii, např.
set (okolo 1500.-) 60 x 30 x 30 cm, tj. 60, resp. 54 litrů. Síla skla zde bývá 4 mm a
já se ptám : je to dostatečné a vyzkoušené ?? A vůbec - koupit nebo nekoupit pro děti ?
Začátečníci !!! Děkuji za radu a názor.

Zdravím,

54l set je celkem ideální do začátku. Samozřejmě, čím větší tím lepší, protože ve více vody nemůžete udělat tolik chyb, ale zase na tom menším se naučíte pracovat s vodou.

Jinak set 60x30x30 mají v hornbachu za 990 Kč což je celkem v pohodě cena. Možná jediný co se vytíká těmto setům jsou zářivky, které jsou většinou nedostatečné pro náročnější rostliny, ale pro nějaké anubiasy apod. stačí.

V případě dalších dotazů pošlete vzkaz, rád poradím. :)

dovolím si kontrovat, 54 litrový set je opravdu kompropis nad kompromisy, v žádném případě ideál. Netvrdím, že takové akva nestačí, ale podle mě to není ono. Osobně bych to nechtěl jako hlavní akva, tyhle malé akva tak na nějaké nesnášenlivé ryby v pár kusech, čtverzubce trpasličí třeba:)

Ideální v kategorii malé.

Netvrdím, že by to mělo být něco super, každopádně jsem taky začínal s 54l a postupně jsem dokupoval větší/menší podle potřeby.
Samozřejmě jasný a pohodový akva 100 a více litrů(resp. čím větší, tím lepší). Každopádně na začátek to stačí.

54l akvárium je většinou jako společenský. Čtverzubec trpasličí celkem v pohodě :), popřípadně na krevetky ( ne však zároveň se čtverzubcem ;-) ).