Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě akvaria - parametry

Zdravím všechny. Uvažuji o koupi akvaria pro nenáročný chov, levnější kategorii, např.
set (okolo 1500.-) 60 x 30 x 30 cm, tj. 60, resp. 54 litrů. Síla skla zde bývá 4 mm a
já se ptám : je to dostatečné a vyzkoušené ?? A vůbec - koupit nebo nekoupit pro děti ?
Začátečníci !!! Děkuji za radu a názor.

Zdravím,
co se týče setu, je to dobrá volba. Osobně bych ale doporučoval něco kolem sta litrů, vím, že už se Vám to bude zdát velké, ale má to svůj význam. Větší objem vody odpustí spíše a více klasických začátečnických chyb než 50 litrové akva. Například překrmení, což není problém zvláštně když se na péči o akva budou podílet i děti.
4mm sklo je naprosto bez problémů. Samozřejmě se nepředpokládá, že do skla budou děti mlátit, nebo tak něco..
A koupit nebo nekoupit pro děti? myslím že koupit, ale musíte je trochu vést. A zvolit odpovídající ryby, mečovky, paví očka, atp..

presne tak, väčšie je pre začiatok lepšie :-) . A treba najprv zistiť, či deti budú mať o rybky záujem (dlhodobejšie), ináč ostane starostlivosť na rodičoch...

hrúbka skla je v pohode. profesionálni výrobcovia akvárií vedia, akú hrúbku použiť pre akvárium konkrétneho objemu a proporcií, sú na to aj tabuľky...

čo sa týka setu, nemám s tým praktické skúsenosti, ale viem od viacerých, že nie vždy je to vybavenie dostatočné (napr. osvetlenie vraj býva občas poddimenzované), prípadne naopak niekedy sú súčasťou setu zbytočnosti (napr. ohrievač, ktorý mnohokrát ani nie je potrebný - existuje kopa "začiatočníckych" druhov, čo prosperujú bez problémov na izbovej teplote okolo 20 - 24 °C)

Zdravím,

54l set je celkem ideální do začátku. Samozřejmě, čím větší tím lepší, protože ve více vody nemůžete udělat tolik chyb, ale zase na tom menším se naučíte pracovat s vodou.

Jinak set 60x30x30 mají v hornbachu za 990 Kč což je celkem v pohodě cena. Možná jediný co se vytíká těmto setům jsou zářivky, které jsou většinou nedostatečné pro náročnější rostliny, ale pro nějaké anubiasy apod. stačí.

V případě dalších dotazů pošlete vzkaz, rád poradím. :)

dovolím si kontrovat, 54 litrový set je opravdu kompropis nad kompromisy, v žádném případě ideál. Netvrdím, že takové akva nestačí, ale podle mě to není ono. Osobně bych to nechtěl jako hlavní akva, tyhle malé akva tak na nějaké nesnášenlivé ryby v pár kusech, čtverzubce trpasličí třeba:)

Ideální v kategorii malé.

Netvrdím, že by to mělo být něco super, každopádně jsem taky začínal s 54l a postupně jsem dokupoval větší/menší podle potřeby.
Samozřejmě jasný a pohodový akva 100 a více litrů(resp. čím větší, tím lepší). Každopádně na začátek to stačí.

54l akvárium je většinou jako společenský. Čtverzubec trpasličí celkem v pohodě :), popřípadně na krevetky ( ne však zároveň se čtverzubcem ;-) ).