Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodná druhová skladba rybek

Rád bych požádal o radu zkušené akvaristy, pořídil jsem si 112 L akvario a chci ho osadit rybkami,které budou na chov nenáročné, ale i které se mi líbí,chci jen poradit,zda je druhová skladba slučitelná a zda je možné spojit tyto druhy v jednom prostředí paví očka,neonky,dánio pruhované,mečovky,sumeček.
Předem díky za každou radu a tip :-)

Předmět Autor Datum
To víte, že jo, tyhle rybky jsou všechny nenáročné, hezké a mohou být společně;-) Klidně bych se ve…
Réza 17.12.2011 14:44
Réza
Je slučitelná , jen pozor na zlaté pravidlo které říká 1cm ryby na 1l vody.
x-show 19.12.2011 09:13
x-show
v pohode, až na toho "sumečka" :!: čo to má byť? sumcov je strašne veľa druhov, je možné, že z malé…
perenquen 19.12.2011 12:01
perenquen
My máme ve 112L skoro přesně totéž. Parmičky čtyřpruhé a Schubertovy, danio pruhované, neonky, silve… poslední
Y Draig Goch 21.12.2011 15:52
Y Draig Goch

v pohode, až na toho "sumečka" :!:

čo to má byť? sumcov je strašne veľa druhov, je možné, že z malého "sumečka" predávaného v akvaristike vyrastie monštrum čo vyžere celé osadenstvo akvária.
zo sumcov sú vhodné do spoločenského akvária napr. Corydorasy, Ancistrusy, bývalý rod Hoplosternum (thoracata a príbuzní), Microglanis,... už menej vhodné napr. Synodontis, Heteropneustes alebo Clarias (v dospelosti často narastú do väčších rozmerov a sú tak nebezpečné menším rybkám)

My máme ve 112L skoro přesně totéž. Parmičky čtyřpruhé a Schubertovy, danio pruhované, neonky, silver molly a dva pancéřníci. Taky tam dožívá jeden Metuzalém, tetra žhavá ve věku 5 let... drží se s neonkami, dědoušek. :-D Nevidím žádné třenice, každá ryba si hlídá svou úroveň, akorát to je všechno pořád strašně hladové. Gupky máme v menším akváriu jednodruhově... teda, vlastně dvoudruhově, prohání se mezi nimi jeden beťák a udržuje populaci na snesitelné úrovni.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru