Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodná druhová skladba rybek

Rád bych požádal o radu zkušené akvaristy, pořídil jsem si 112 L akvario a chci ho osadit rybkami,které budou na chov nenáročné, ale i které se mi líbí,chci jen poradit,zda je druhová skladba slučitelná a zda je možné spojit tyto druhy v jednom prostředí paví očka,neonky,dánio pruhované,mečovky,sumeček.
Předem díky za každou radu a tip :-)

My máme ve 112L skoro přesně totéž. Parmičky čtyřpruhé a Schubertovy, danio pruhované, neonky, silver molly a dva pancéřníci. Taky tam dožívá jeden Metuzalém, tetra žhavá ve věku 5 let... drží se s neonkami, dědoušek. :-D Nevidím žádné třenice, každá ryba si hlídá svou úroveň, akorát to je všechno pořád strašně hladové. Gupky máme v menším akváriu jednodruhově... teda, vlastně dvoudruhově, prohání se mezi nimi jeden beťák a udržuje populaci na snesitelné úrovni.