Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CO2 z droždí - je to bezpečné?

Dobrý večer,
rád bych se zeptal na bezpečnost vypouštění CO2 z droždí přes vzduchovací kámen do 80 l akvária.

Dnes jsem si sestrojil CO2 dle návodu http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=22 0 (10 g droždí, 2 dcl cukru).
Jak jsem již psal výše, vypouštím to přes vzduchovací kámen, ale mám obavy, zda CO2 nevypouštím hodně, nerad bych měl zarostlé akvárium bez rybiček.

1. Nebude to na 80 l akvárium moc (na noc to pro jistotu zaškrtím, než z toho budu chytřejší:-/ ) ?
2. Jak mohu zjistit množství CO2 v akváriu?

S akvaristikou teprve začínám a předem děkuji za cenné rady a odpovědi do začátku.

Jakub Kavka

1) nebude to moc
2) presne blbe.
3) nebude z toho nic...

CO2 je tresinka na dortu akvarii pro produkci rostlin. Podle me to pro cloveka, kterej nejede kytky na kseft/podvodni zahradnik extremista nema zadnej vyznam - co z toho ze ti kytka naroste o tejden rychlejc? Kdyz to jedes na kseft, proc ne, je super mit vyprodukovano za 5 tydnu misto za 6, zaplati to zisk z vic kusu, ale v akva na doma?
A temahle kvasnejma systemama je predavkovani prakticky nemozny - kvasil sem doma z jinejch duvodu kilo cukru v peti litrech a produkce byla kolem 2-3l CO2/den(mereno jen tak pro zabavu, cilem byl jiny produkt:-)). To na vytvoreni vyssi koncentrace CO2 nad hladinou nestaci, pokud to neni i nejak utesneny shora/nema to specialni komory plny CO2. Uroven CO2 se vzdycky srovna podle parcialnich tlaku plynu okolni atmosfery a nejaka probublana bublinka sem nebo tam... Kdyz tam kazdy den cmrndnes 2dl sodovky ovlivnis to zhruba stejne.