Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojovnice pestrá

zdar
chtěl bych se zeptat jak velké akvarium pro bojovnici pestrou.
A ješte čím ji krmit a jestli nepotřebuje nějakou techniku,prostě základní údaje díky moc

Ahoj, pro betty je dobré mít akvárko alespoň o 15 litrech a to je opravdu minimum...pak samozřejmě čím větší, tím lepší, bude se ti s tím v budoucnu i lépe pracovat a můžeš tam mít i další ryby...jak už jsem všude psala aspon stokrát, v malém akvárku se špatně udržuje správné prostředí...čistota, kyselost vody...rychle se to zakalí, zaroste řasou atd, takže to budeš muset častěji čistit a měnit vodu...teda když se rozhodněš pro malou verzi. Bojovnice potřebují teplou vodu...cca 25, 27°C, jinak trpí na bakteriální rozklad ploutví, krupičku, a všelijaké plísně atd, takže topeníčko. Vzduchování není třeba, filtr dle mého názoru ano. Krmit je samozřejmě nejlepší různými nitěnkami, nebo larvami komárů, koupíš je ve zverimexu mražené...na vločkovém krmení by nějakou dobu vydržela, ale samotné by to bylo chudé. Lepší je to kombinovat. No a případně nějaké to osvětlení...hlavně ale tu teplou a čistou vodu;-)

Stačilo...dala bych tam tak 6-8 pavích oček, ale to poznáš, jestli už je jich tam moc, paví očka jsou na tohle docela nenáročný a nevadí jim větší počet, maj rády početný skupiny a co se týče prostoru, jsou taky v pohodě. Musíš ale počítat s tim že ti bude betťák vyžírat malej potěr.

Klidně...ale to zase počítej s tim, že se ti tam budou množit, jak šílený:-D Někdy tam ten přirozenej predátor neni vůbec na škodu, paví očka jsou docela plevelný ryby...já jsem za ty betťáky mezi živorodkama ráda...je jich tam furt stejně a bojovníci maj přísun velice kvalitního krmení:-D Ale kdyby to akvárko bylo hustě osázený kytkama, tak by tam mohly nějaký mladý přežít. Něbo třeba přiklopenou mušli, pod kterou by byla škvíra, aby se tam mohly schovat, ale aby se tam ta betta nevešla. Mám to tak v jednom akvárku a často se tam nějaký prckové schovávaj:-)

Taky máme beťáka v hejnu gupek, v 60l... je pravda, že potěr se někam poslední dobou vytratil, ale vzhledem k počtu naustále nabouraných samiček vždycky 2 - 3 kousky přežijou a to je až až... a beťák si šmakuje a prosperuje. Tuhle se dokonce vofrňoval na Tubifex (Ale kdo by chtěl sušený, že? Kromě pancéřníků, ti jak začuchají Tubifex, vyjedou nahoru a nepustí k němu ani mečovky...)... Nicméně, aby gupky byly co k čemu, musí jich být spousta a na to je dobře trochu větší akvárium. V těch 25l by asi skončil beťák jako smutný sólista se zrcátkem...

me se pavi oka schovaj i mezi kaminky, potvory.. ale jinak s pavima ockama by betta nemela bit problem i kdyz muze to bejt pako a okusovat jim ploutve, ale ja mela opacnej problem, bettakoj okusovali ploutve platy, tak sel do jinyho akvarka k mecovkam, neonkam a zivorodkam ostrotlamejm ..a tam v pohode... tak pavi ocka sou s platama a neonkama sami...

minimalne okolo 10-15 litru na jednu rybku, rozhodne ty betta akvarka nejsou svou velikosti vhodny... naky 3 l apod, nebo to v cem je maj v akvaristice, je hruza ...maj rady teplou vodu (27 - 28 °c) tzn. koupit topitko, filtr by mel byt taky, nepotrebuje, vzduchovani a doporucuju i teplomer na kontrolu teploty (radsi obycejnej, digitalni se mi neosvedcil) a krmit, sezerou i vlokove krmivo, ale jinak je spešl krmivo pro betty... pokud cches vic, tak na jednoho samce 2 samice...ale ne zas hejno samic a k poctu musis prizpusobit i akvarko.. respektive jeho velikost a samice by meli mit skrise, samec vuci nim bejva agresivni...(nekdy i naopak)